Problémy s instalací Debianu 7

Založil RainbowShaggy, 25. 11. 2013, 19:31:16

Předchozí téma - Další téma

RainbowShaggy

Zdravim, mám menší problémy s instalací z flash disku na 2GB sd kartu v netbooku. Debian jsem právě zvolil kvůli nízké kapacitě na SD kartě. Mno ale teď k problému. Při instalaci normálně zadám údaje a udělám konfiguraci disku, stahování souborů a jakmile se to začne instalovat, tak někdy ve čtvrt instalace to napíše chybu s CD. Vůbec netuším proč i když to stahovalo z internetu. Když jsem toto provedl bez instalace z internetu, tak se debian v pořádku nainstaloval, ale rád bych tam měl desktopové prostředí GNOME, které se bohužel při normální instalaci z CD1 nenainstalovalo.

Děkuji za všechny rady, které by mi mohly s tímto problémem pomoci.

Ota Trkola

Chceš mít Debian s prostředím Gnome na 2GB SD kartě? To asi nemá cenu ani zkoušet, nemůže se to tam nikdy vejít, to bude asi ten problém.

RainbowShaggy

Tak v tom případě, proč by to jinak psalo problém s CD? (Tím se myslí samozřejmě Flash Disk)
Jinak kolik má celá instalace Debianu s Gnome? a potom, které desktopové prostředí zabírá tedy nejméně a na tu SD bych mohl hodit?

Ota Trkola

Instalace Debianu s Gnome má podle nainstalovaných aplikací přibližně 3 - 4 GB. Nemám nápad co za rozumné prostředí našlapat na 2GB SD kartu. Tam se ti těžko co vejde..

RainbowShaggy

Aha, mno to je špatný. Tak tam asi hodím bez GUI, co se dá dělat.
Díky za pomoc

Brano Dohoda

Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Ota Trkola

Jde o to, jak obsáhlý systém se chystá nainstalovat. Pokud úplné minimum a naprosto oholené Xfce, tak by to mohlo klapnout.