Problém s externím HDD

Založil LaXi0rCZ, 01. 06. 2015, 10:03:39

Předchozí téma - Další téma

LaXi0rCZ

Zdravím. Mám na svém raspberry pi domácí server ale mám nějaký problém s HDD. Mám ho naformátovaný na ext4 (zkoušel jsem přes windows a pak i přes mkfs) a namountovaný s parametry
UUID=xxx /media/MyDrive1 ext4 noatime,nodiratime,data=writeback,barrier=0,nobh,errors=remount-ro 0 0
a vždy když na něj nakopíruju jedno video (nebo cokoliv jiného), tak se remountne na read-only a kopírování se zastaví, pak ani ten jeden soubor nejde přehrát. Musím pak restartovat raspberry a vypnout/zapnout HDD aby znovu fungoval. Zkoušel jsem několikrát fsck s různými parametry, přes noc jsem projel badblocks a pak to vložil do fsck aby se ty bloky nepoužívaly a pořád to samé jako na začátku.
Podle mě, kdyby byl HDD uplně špatný, tak by to nespadlo vždy jen po tom jednom souboru, takže si myslím, že je chyba někde v softwaru. (čistě moje teorie)
Nějaké tipy čím by to mohlo být a jak by se to dalo opravit?

Roman Horník

Co se o tom píše ve /var/log/kern.log?
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

LaXi0rCZ

kern.log --> http://pastebin.com/ZhZHPEtf
Snad nevadí že je to na pastebin

Error writing to inode - nemělo to fixnout fsck?

čepi

Me by spis zajimalo proc kdyz vis ze jsou na disku vadny sektory (pokud jsou to skutecne vadny sektory a ne treba spatny filesystem) tam cpes nejaky data? (a pak se divis ze to dela psí kusy)
Zkousel jsi ten HDD projet diagnostikou vyrobce? (napr. Seagate Seatools, WesternDigital WDiag, popr. alernativy "vyrobcu" SSD)
Jsou-li tam fyzicke spatne sektory a disk uz nema volne "nahradni" (a presto ho chces vyuzivat) tak je treba je alepson deaktivovat aby je system nepouzival. A to se nejlepe/nejjisteji dela prave nastroji vyrobce.
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

LaXi0rCZ

Protože mám v PC málo místa, tak jsem chtěl asi 120GB videí dát na ten HDD, který když se pokazí, tak mi nebude vadit, když přijdu o ta videa. Chtěl jsem ho tak využít než skončí uplně.
A díky, ty programy vyzkouším.