Prohlížeč Chromium pro Debian

Založil Petr Krčmář, 27. 01. 2010, 21:52:49

Předchozí téma - Další téma

Ota Trkola

Takže bych rád obnovil moji otázku a to:

Kam si ukládá Google Chrome data? I když jsem ho úplně odinstaloval, tak po nové instalaci zůstanou všechny záložky, addons atd. Nemůžu přijít na to, kde co smazat, abych mohl provést novou (čistou) instalaci chrome.

Petr Krčmář

Citace od: otas.pe kdy 08. 02. 2010, 21:21:29
Kam si ukládá Google Chrome data?

Překvapivě do standardní cesty: ~/.config/google-chrome/

Ota Trkola

Děkuji. Nicméně zatím mě Google Chrome nijak neohromil a to ani svojí údajnou rychlostí, která se u mě nedostavila. Zůstávám nadále věrný FF/Iceweasel, který mi vyhovuje. Nicméně Chrome nechám nainstalovaný a budu ho testovat.

johnnycage

#33
Mna ohromil Chrome / Chromium maximalne. Dovtedy ako som objavil tento prehliadac som bol silnym zastancom Firefox-u / Iceweasel-u, ale potom som sa velmi rychlo preorientoval :) ... rychlost je aspon u mna dost pozorovatelna.
Dneska som si vsak vsimol zaujimavu vec. Teplota mojho procesora sa mota okolo 45-50°C pri normalnej prevadzke. Avsak ked cez Google Chrome (dokonca aj najnovsi nightly build Chromia) nacitam stranku www.war-forum.net, teplota procesora sa vysplha na 60-62°C a ked sa pozriem do Spravcu uloh, tento jeden Tab vyuziva procesor skoro neustale takmer na 100%. Robi to len na tejto jedne stranke (u inych som to zatial nesporozoval). Ked Tab s touto strankou zatvorim, vsetko sa vrati do normalu. Cim by to mohlo byt sposobene?
OS: Debian Testing 64bit, Kernel 2.6.39, GNOME 2.30.2
NB: Lenovo G550, Intel Pentium Dual-Core T4200 2.0GHz, RAM 3GB 1066MHz, WD 320GB, Intel GMA X4500 256MB

Petr Krčmář

Citace od: johnnycage kdy 12. 02. 2010, 14:37:52
Mna ohromil Chrome / Chromium maximalne. Dovtedy ako som objavil tento prehliadac som bol silnym zastancom Firefox-u / Iceweasel-u, ale potom som sa velmi rychlo preorientoval

Mno, tak tohle máme naprosto stejné. Tchyně už u mě Chrome viděla a řekla si o něj :-). Takže doma na Ubuntu už na něm taky fičí.

Citace od: johnnycage kdy 12. 02. 2010, 14:37:52
jeden Tab vyuziva procesor skoro neustale takmer na 100%

Teď jsem to zkusil a nedělá mi to nic neobvyklého (Chrome 5.0.307.5). Tipoval bych to na Flash. Já mám flashblock, takže se mi Flash pouští až na vyžádání. Jiné pluginy nemám (cíleně jsem je odstranil). Takže zkus zrušit pluginy, jestli se něco změní.

Petr Krčmář

Teď jsem zkusil na tom webu tu jednu flashovou reklamu pustit a stalo se přesně to, co popisuješ. Vytížení jedním procesem na sto procent. Takže pitomý Flash.

Erich Stark

Neukazuje vam niektore weby blbo? Zda sa mi ze uz mi to spravil na viacerych weboch ked som to porovnal s firefoxom, asi nejako zle zobrazuje CSS, alebo netusim co tam moze byt za chybu :-/
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

johnnycage

Citace od: Erino72 kdy 12. 02. 2010, 17:40:30
Neukazuje vam niektore weby blbo? Zda sa mi ze uz mi to spravil na viacerych weboch ked som to porovnal s firefoxom, asi nejako zle zobrazuje CSS, alebo netusim co tam moze byt za chybu :-/

Ja som sa zatial nestretol s tym, ze by mi nejaku stranku zobrazilo zle. Vsetko mi zobrazuje tak ako vo Firefoxe.
OS: Debian Testing 64bit, Kernel 2.6.39, GNOME 2.30.2
NB: Lenovo G550, Intel Pentium Dual-Core T4200 2.0GHz, RAM 3GB 1066MHz, WD 320GB, Intel GMA X4500 256MB

Petr Krčmář

Souhlasím, funguje to bez problémů. Erino, zkus dát nějaké odkazy, kde Ti to zlobí.

johnnycage

Nechcem zakladat novu temu, tak sa spytam tu. Momentalne mam nainstalovanu verziu google-chrome-beta 5.0.307.7-r38400. Vyskytla sa nova aktualizacia, a to verzia google-chrome-beta 5.0.307.9-r39052. Pri pokuse o upgrade na tuto verziu mi system ponuka nainstalovat nejake balicky, ktore su podla mojho nazoru dost nelogicke, nedava mi to zmysel, preco ma google-chrome prave hentake zavislosti. Su to balicky: alien, heirloom-mailx, libelf1, libqt4-gui, librpm0, librpmbuild0, librpmio0, lsb, lsb-core, lsb-cxx, lsb-desktop, lsb-graphics, pax, rpm, rpm-common, rpm2cpio, rsync, ssmtp. Ako by som mohol upgradovat google-chrome bez instalacie tychto podla mna zbytocnych balickov? Alebo mam spravit upgrade radsej s nainstalovanim hentych balickov?
OS: Debian Testing 64bit, Kernel 2.6.39, GNOME 2.30.2
NB: Lenovo G550, Intel Pentium Dual-Core T4200 2.0GHz, RAM 3GB 1066MHz, WD 320GB, Intel GMA X4500 256MB

Petr Krčmář

Nic takového Chrome z oficiálních balíků v závislostech nemá. Takže to buď přijíždí jako závislost ze závislosti ze závislosti nebo to je důsledek něčeho úplně jiného. Závislosti konkrétního balíčku se zjistí pomocí

# aptitude show google-chrome-beta

Každopádně já jedu na Chrome unstable a nic podobného jsem nepozoroval.

Erich Stark

Citace od: Petr Krčmář kdy 19. 02. 2010, 22:23:33
Nic takového Chrome z oficiálních balíků v závislostech nemá. Takže to buď přijíždí jako závislost ze závislosti ze závislosti nebo to je důsledek něčeho úplně jiného. Závislosti konkrétního balíčku se zjistí pomocí

# aptitude show google-chrome-beta

Každopádně já jedu na Chrome unstable a nic podobného jsem nepozoroval.

Pri instalacii unstable tusim v5 to aj u mna ukazovalo podobne zavislosti, tak som ich nainstaloval :)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

MartenP

Já mohu potvrdit, že poslední verze má takto podivné množství závislostí. Závisí totiž na balíku lsb, který s sebou tahá velké množství bordelu. Ve skrytu duše jen doufám, že jde o nedopatření a že bude v nejbližší době vše napraveno. Nerad bych totiž instaloval kvůli nové verzi 50 balíků navíc.

Petr Krčmář

Citace od: Márten kdy 20. 02. 2010, 20:44:32
Já mohu potvrdit, že poslední verze má takto podivné množství závislostí. Závisí totiž na balíku lsb, který s sebou tahá velké množství bordelu.

Aha, je to tak, už to taky vidím. Je to v unstable i beta verzi, takže to očividně není nedopatření. Na druhou stranu - k tomu lsb přece je. Aby si ji vyžádaly programy, které chtějí mít konkrétní podporu v prostředí.

Erich Stark

uz som nasiel napr dalsiu stranku ktora sa mi ukazuje trochu posunutra v chrome http://www.stv.sk/vancouver/2010/70756/prehlad-zapasov.html v firefox je to ok
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."