Dotazy > Získání a instalace Debianu

Debian instalace - „No common CD-ROM drive was detected.“

(1/3) > >>

ejines:
Dobrý den

chtěl bych si udělat dualboot na svém notebooku, resp. HDD (C:) s 589GB a HDD (K:) s 299GB.

Na jednotce C: mám již Windows 10.

Původně jsem měl 1TB, ale vzal jsem volné místo z C: a vytvořil K: pro Debian.

USB Flash Disk jsem úspěšně nabootoval (FAT32) a bootnul.
Dostal jsem se k instalaci, ale skončil jsem u viz níže:
http://www.jpeg.cz/images/2016/08/09/BLlNa.jpg (přímý odkaz na obrázek)

Roman Horník:
Není potřeba, pokud tam kotoučová mechanika fyzicky není.
Tuhle hlášku vidím poprvý, asi jsem dlouho neinstaloval

P. S.: Druhej oddíl je dobrý nasekat na 3 menší, takovejch 20GiB bych vyhradil pro /, oddíl pro swap - velikost alespoň velikosti RAM + nějaký drobný, zbytek pro /home. Kdyby se v / něco pokazilo, tak ať to neodnesou uživatelský data, nebo opačně, kdyby se cokoliv pohnojilo v /home, systémový data jsou v suchu.
Swap, obdoba stránkovacího souboru, je důležitej nejen pro uspávání, kdy se do něj nasype celej obsah RAM, ale i k tomu, když program potřebuje víc paměti, než má v RAM k dispozici - to teď prožívám pokaždý, když dělám panoramatický fotky značných rozměrů, klidně půl gigapixelu.

čepi:
Ja treba na jednom stroji (kterej je nainstalovanej nejnoveji) nemam swap vubec a nijak tam neschazi. Na vyuzivanejsim notebooku se vetsinou pohybuju kolem 600 MB (prostredi XFCE) a myslim ze 2GB jsem jeste neprelez  :)
Samozrejme nedelam panoramaticky fotky  ;D
A uspavani (hibernaci) uz taky nepouzivam, neni to potreba (i kdyz nekomu se to muze "hodit").

Roman Horník:
No právě, mně 4GiB absolutně nestačej, na to bych potřeboval tak 16GiB, abych nemusel do swapu, protože to dokáže zaplnit i 10GiB swap (4GiB klasika + 6GiB zRAM).

ejines:
Stále ale nevím, jak vyřešit ten problém s tou chybovou hláškou.
Uniklo mi něco?

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi