Debian Testing?

Založil Erich Stark, 14. 02. 2009, 12:52:28

Předchozí téma - Další téma

Erich Stark

Neviete kedy bude novy debian testing? Inak ako to funguje? To daju vsetky nove programy a aj najnovsie jadro do distribucie a zacnu doladovat?
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Jakub Lucký

Tento link si nemohu odpustit...

Nový testing bude vydán až s vydáním Lennyho, protože Lenny je aktuálně testing
Developers, developers, developers, developers, developers!

Petr Krčmář

Citace od: Erich Stark kdy 14. 02. 2009, 12:52:28
Neviete kedy bude novy debian testing? Inak ako to funguje? To daju vsetky nove programy a aj najnovsie jadro do distribucie a zacnu doladovat?

Nový testing už je, jmenuje se Squeeze a nahradil Lenny. Funguje to tak, že jakmile je čas, stává se z testingu stable a unstable se "zkopíruje" a dělá se z něj nový testing. Asi tak:

stable -> oldstable
testing -> stable
unstable -> testing

Prostě se to celé posune a pokračuje se ve vývoji.

Erbureth

Citace od: Petr Krčmář kdy 15. 02. 2009, 22:22:58
Citace od: Erich Stark kdy 14. 02. 2009, 12:52:28
Neviete kedy bude novy debian testing? Inak ako to funguje? To daju vsetky nove programy a aj najnovsie jadro do distribucie a zacnu doladovat?

Nový testing už je, jmenuje se Squeeze a nahradil Lenny. Funguje to tak, že jakmile je čas, stává se z testingu stable a unstable se "zkopíruje" a dělá se z něj nový testing. Asi tak:

stable -> oldstable
testing -> stable
unstable -> testing

Prostě se to celé posune a pokračuje se ve vývoji.

AFAIK se jenom testing zkopíruje do na stable a unfreezne se, unstable se do něj nekopíruje.
tzn:

stable -> oldstable
testing -> stable
        -> testing
stable zamrzne a testing rozmrzne
Debian Squeeze AMD64, 2.6.27, KDE 4.2.2 @ HP Compaq 6830s
Debian Squeeze, 2.6.26, KDE 4.2.2 @ AthlonXP 2000+, 512 MB, Radeon 9000 128 MB

Whatever happened, happened, and could not had happened any other way.

Petr Krčmář

CitaceAFAIK se jenom testing zkopíruje do na stable a unfreezne se, unstable se do něj nekopíruje.

Technicky je to přesně tak. Rozmrznutí testingu ale způsobí otevření hrází a masivní příliv balíků z unstable, takže výsledek je velmi podobný. (Právě mi do Squeeze přijíždí 250 MB aktualizací ve 160 balících.)

chio

Citace
Technicky je to přesně tak. Rozmrznutí testingu ale způsobí otevření hrází a masivní příliv balíků z unstable, takže výsledek je velmi podobný. (Právě mi do Squeeze přijíždí 250 MB aktualizací ve 160 balících.)
Mno, je to po delším čase veliká aktualizace (243 balíků u mně).
Debian Unstable

Jakub Lucký

I v unstable je to poznat... Taky se dneska objevil příliv
Developers, developers, developers, developers, developers!

KaiSVK

mna by hlavne zaujimalo, kedy sa nasype do noveho testingu gnome 2.24 :(

chio

Gnome 2.24 je zatím v experimentalu, proto to tak rychle nebude.
Debian Unstable

Erich Stark

Citace od: chio kdy 17. 02. 2009, 13:38:35
Gnome 2.24 je zatím v experimentalu, proto to tak rychle nebude.

V experimentalu? Teda v Ubuntu 8.10 :-D
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Jakub Lucký

Dneska přišel první 2.24 Gnome balík do unstable...
Package: gconf2-common
Version: 2.24.0-6
Developers, developers, developers, developers, developers!

MartenP

#11
Mně to dnes v Unstablu rozhodilo GStreamer a GXine. Že prý mu k instalaci chybí nějaká knihovna (čili jsem momentálně bez GStreameru a GXine).

EDIT: Dnes je chyba stále neopravená. Snad se dočkám opravy v co nejbližší dobu.

Icewolf

Ahoj, tak jsem si stáhnul obraz testingu ze sekce Weekly build a v /etc/debian_version mi to ukazuje verzi 5.0 což je Lenny ne :). Tak jsem trochu zmatenej, kde se dá stáhnout Squeeze? S Debianem začínám tak ještě moc nemám přehled.
Debian Testing
Intel Celeron CPU 2,66Ghz; GPU nVidia [Geforce 6600]; 2 GB RAM

emil54

Citace od: MartenP kdy 18. 02. 2009, 16:38:51
Mně to dnes v Unstablu rozhodilo GStreamer a GXine. Že prý mu k instalaci chybí nějaká knihovna (čili jsem momentálně bez GStreameru a GXine).

EDIT: Dnes je chyba stále neopravená. Snad se dočkám opravy v co nejbližší dobu.

To mas este dobry, ja byl po vcerejsi aktualizaci krome gstreameru i bez gnome a vseho co jim jenom trochu zapacha  ;D
kdyz jsem videl tu spoust, jakou mi to udelalo, radsi jsem to cely reinstaloval...
Moje blbost, ze jsem se nekouknul, co se chysta za zverstvo, nezli jsem to odbrzdil.

Erich Stark

Citace od: Icewolf kdy 19. 02. 2009, 20:58:50
Ahoj, tak jsem si stáhnul obraz testingu ze sekce Weekly build a v /etc/debian_version mi to ukazuje verzi 5.0 což je Lenny ne :). Tak jsem trochu zmatenej, kde se dá stáhnout Squeeze? S Debianem začínám tak ještě moc nemám přehled.

myslim ze staci ak prepises v ../sources.list zdroje namiesto lenny na testing a uz tahas baliky  8)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."