qt4/kde4 aplikace mají škaredé fonty

Založil novak, 31. 05. 2009, 00:57:43

Předchozí téma - Další téma

novak

Po upgradu mají qt4/kde4 aplikace kostrbaté písmo. U qt3/kde3
a gnome aplikací je vše v pořádku.

Zkoušel jsem písmo přenastavit pomocí qt4-qtconfig - např.
jsem nastavil Nimbus Sans. Písmo pak bylo vyhlazené, ale po
uložení a zavření okna se vše zase vrátí do původního stavu.

Používám squeeze.



Erbureth

A co
Systemsettings -> Vzhled -> Písma -> Používat vyhlazování písem?
Debian Squeeze AMD64, 2.6.27, KDE 4.2.2 @ HP Compaq 6830s
Debian Squeeze, 2.6.26, KDE 4.2.2 @ AthlonXP 2000+, 512 MB, Radeon 9000 128 MB

Whatever happened, happened, and could not had happened any other way.

Avathar

S těmi fonty jsem taky strašně nešťastny..  používám xfce4 tak v systému to je v pohodě, to jsem si nastavil krásny ostrý font terminus..
Ale prohlížení stránek.. mám Iceweasel a naistaloval jsem si fonty z windows..   nerozumím tomu, ve windows mam normálně vypnutý antialias i subpixeling a všechny ty srandy...a třeba když je stranka v Times New Roman, tak jsou fonty krásné, čisté..
Ale v debianu ... jak od myší okousané...a když zas zapnu vyhlazování, tak vypadají tak divně tlustě..

Už nevím co s tím..spoustu návodů jsem vyzkoušel ale nic nepomáhá...

Přemýšlím že skusím jiný browser..


Petr Slunský

Za fonty IMO můžou Xka, tak bych se podíval na jejich konfiguraci.
jako root spusť X --configure a vyrob si odpovídající configuraci xorg.conf.new. Po otestování pomocí X -config /root/xorg.config.new můžeš konfiguraci upravit (zapnout compozitního manažera, nebo tak něco) a nakopírovat do /etc/X11

nepíšeš nic o monitoru, tak ještě přihodím, že bych kromě antialisingu a subpixelingu zkusil ještě vynutiti 96dpi v systemsettings. To mi taky párkrát udělalo dobře.
Debian

eXt_r33m

Mám podobný problém. Akonáhle mám menší font v qt4 aplikáciach ako 14 ako keby bolo vypnuté vyhladzovanie a písmo je pixelové. V gnome je všechno OK.

eXt_r33m
AMD Opteron Processor 144 1.8 Ghz;2x512 MiB DDR1;ATI Radeon HD 2600 Pro 256 MiB DDR3;Atheros 802.11 WiFi;Boot: WinXP + Ubuntu 9.04 amd64 + Arch linux amd64

eXt_r33m

Zatim stale nevyreseno Temu sem dal Desktop Theme defultni. Jenze i tak se fonty nevyhlazuji ani nic podobny.
AMD Opteron Processor 144 1.8 Ghz;2x512 MiB DDR1;ATI Radeon HD 2600 Pro 256 MiB DDR3;Atheros 802.11 WiFi;Boot: WinXP + Ubuntu 9.04 amd64 + Arch linux amd64

bhy

už to tu padlo, ale nepíšeš, jestli jsi to zkusil. co máš v nastavení Systemsettings -> Vzhled -> Písma -> Používat vyhlazování písem?

eXt_r33m

Mno sry nemam po cesky Debian tak skusim prelozit co mam nastavene:
Rendering - Zobrazovanie
monochrome
Best shapes - mam zapnute
Best contrast
Subpixel Smoothing - vyhladzovanie (skusal som nepomohlo)
V podrobnostiach su dalsie moznosti:
Smoothing - vyhladzovanie
None - ziadne
Grayscale - pouzivam
Subpixel LCDs
Hinting pouzivam Medium a subpixel order RGB
AMD Opteron Processor 144 1.8 Ghz;2x512 MiB DDR1;ATI Radeon HD 2600 Pro 256 MiB DDR3;Atheros 802.11 WiFi;Boot: WinXP + Ubuntu 9.04 amd64 + Arch linux amd64

bhy

když v těch system settings > appearance > fonts, u položky "use antialiasing" vybereš "system settings" tak se to nezmění?

eXt_r33m

Mozna bude problem v tom ze ja tam nic takovyho nemam - pouzivam GNOME 2.22.3
AMD Opteron Processor 144 1.8 Ghz;2x512 MiB DDR1;ATI Radeon HD 2600 Pro 256 MiB DDR3;Atheros 802.11 WiFi;Boot: WinXP + Ubuntu 9.04 amd64 + Arch linux amd64

novak

#10
Řešení v KDE4:
Nastavení systému-Vzhled-Písma-Používat vyhlazování písem-Povoleno a pak dát Použít, čímž se v domovském adresáři vytvoří soubor .fonts.conf.

Řešení v GNOME:
Soubor .fonts.conf si musíte vytvořit sami. Zde je jeho obsah:

<?xml version="1.0"?><!DOCTYPE fontconfig SYSTEM "fonts.dtd">
<fontconfig>
<match target="font" >
  <edit mode="assign" name="rgba" >
   <const>none</const>
  </edit>
</match>
<match target="font" >
  <edit mode="assign" name="hinting" >
   <bool>true</bool>
  </edit>
</match>
<match target="font" >
  <edit mode="assign" name="hintstyle" >
   <const>hintmedium</const>
  </edit>
</match>
<match target="font" >
  <edit mode="assign" name="antialias" >
   <bool>true</bool>
  </edit>
</match>
</fontconfig>


Pokud chceme, aby nastavení platilo system wide, tj. pro všechny uživatele, zkopírujeme soubor .fonts.conf jako "/etc/fonts/conf.avail/10-antialias.conf":
sudo cp .fonts.conf /etc/fonts/conf.avail/10-antialias.conf

Nakonec vytvoříme symbolický link na soubor "/etc/fonts/conf.avail/10-antialias.conf" v adresáři "/etc/fonts/conf.d":
sudo ln -s /etc/fonts/conf.avail/10-antialias.conf /etc/fonts/conf.d

Bohužel pak písmo v přihlašovacím dialogu gdm vypadá o něco hůře :(, ale jde to...

eXt_r33m

Gracia :) uz to jede kraasne :) i kdyz nechape proc nejde zapnout antialias i cez kilkatko :(
AMD Opteron Processor 144 1.8 Ghz;2x512 MiB DDR1;ATI Radeon HD 2600 Pro 256 MiB DDR3;Atheros 802.11 WiFi;Boot: WinXP + Ubuntu 9.04 amd64 + Arch linux amd64