[SOLVED?] karma

Založil nazir, 08. 01. 2009, 18:14:10

Předchozí téma - Další téma

nazir

Rád bych se zeptal na jednu věc: je nezbytně nutné, aby zde byla karma? 
Zatím jsem se nikde nesetkal s užitečností téhle funkce, jen jsem viděl případy, kde se to zvrhávalo v karmahunt, popřípadě si uživatelé klikáním na "mínus" léčili nějaké mindráky, nebo komplexy z toho, že nejsou sto nějak inteligentně oponovat nepříjemnému názoru...

Myslím, že jako vyjádření vděku za užitečnou radu (jiný smysluplný účel nevidím) stačí prostě poděkovat v threadu (s tím příjemným bonusem, že dotyčný ví, za co ho mají lidi konkrétně rádi)...

Visterius

#1
Ano, je. Na jiných fórech se pohybuje větší množtví lidí ve stadiu puberty a hon za karmou jim zabraňuje v postování nesmyslných přípěvků či spamování. Tady to časem podle mě nebude jinak.

[edit]..a mě z se nějakého důvodu v Opeře tlačítka pro karmu nezobrazují, tož přede mnou jste v bezpečí ;)[/edit]

Memento Mori

Debian Sid, E17..

,,Internet je to modré e na ploše, po jehož spuštění se zobrazí Seznam internetu."

airlive

Uděláme anketu a uvidíme na kterou stranu se uživatélé přikloní.

jimi

Citace od: wingman kdy 08. 01. 2009, 18:35:31
Ano, je. Na jiných fórech se pohybuje větší množtví lidí ve stadiu puberty a hon za karmou jim zabraňuje v postování nesmyslných přípěvků či spamování. Tady to časem podle mě nebude jinak.

[edit]..a mě z se nějakého důvodu v Opeře tlačítka pro karmu nezobrazují, tož přede mnou jste v bezpečí ;)[/edit]
Mě se to nezobrazuje ve FF, spíš bych řejkl, že to jde dát až od jinýho ranku
Toho bohdá nebude, aby český linuxák z boje utíkal...

Visterius

Citace od: airlive kdy 08. 01. 2009, 18:38:07
Uděláme anketu a uvidíme na kterou stranu se uživatélé přikloní.
Pak bych spíš dal něco jako testovací období, během kterého by se projevilo, jestli to neublíží úrovni fóra ;)

Memento Mori

Debian Sid, E17..

,,Internet je to modré e na ploše, po jehož spuštění se zobrazí Seznam internetu."

airlive

Myslím,že Tom uvítá jakékoli konstruktivní návrhy,které povedou ke zkvalitnění tohoto fóra.

kouzer

Nejlepší by bylo udělat podmíněné udělování karmy. Třeba pokud bych měl dotaz a odpověděla mi řádka lidí, tak bych pak mohl ohodnotit ty co přispěli k věci. Nemuseli by třeba ani "uhodit hřebíček na hlavičku", ale třeba jen navést k řešení. Nebo zavést udílení karmy jen na nějaké sekce. Aby se nestávalo, že by někdo dostával karmu jen proto, že v sekci "různé" založil topic typu "Napište svůj oblíbený vtip".

klusik

#7
Citace od: wingman kdy 08. 01. 2009, 19:03:25

Pak bych spíš dal něco jako testovací období, během kterého by se projevilo, jestli to neublíží úrovni fóra ;)

ze všech uvedených bych se přikláněl nejvíce k tomuto výše uvedenému řešení;

Řešení s podmínečnou karmou, to je moc složité (dle mého), uškodilo by to transparentnosti systému.

Já bych si řešení představoval tak, že by zde prostě byli moderátoři, kteří by fórum povinně četli (jednou za čas) a "špatné" příspěvky by filtrovali. Popř. zavést button "nahlásit redakci" nebo tak nějak a na základě těchto hlasů by moderátoři také mohli sledovat diskuze (popř. udávat banány atd). Přece jen když uživatel MAM_DLOUHY_PENIS u každýho článku  napíše BUZERANTI, tak je jasné, že je to nějakej ychtyl a je třeba ho zabanovat ;)


Dále mě napadlo ještě udělat to, co tu už evidentně je, ale posunout hranici, kdy člověk může karmovat třeba na 100 příspěvků atd. K pasivnějšímu řešení, tedy ;)
Tedy to je jen můj návrh ;)
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

kouzer

Citace od: klusik kdy 08. 01. 2009, 20:59:19
Citace od: wingman kdy 08. 01. 2009, 19:03:25

Pak bych spíš dal něco jako testovací období, během kterého by se projevilo, jestli to neublíží úrovni fóra ;)
"nahlásit redakci"
"Nahlásit moderátorovi", ti nestačí? :)

Tomas Jancik

karmu muze udelovat kazdy, kdo ma 10 a vic prispevku, proto se mozna nekterym jeste ta tlacitka nezobrazuji...
zatim bych to tam nechal a casem se uvidi, jak moc je karma pouzivana/zneuzivana a rozhodne se, jak to s ni bude dal...

klusik

jsem lama přiznávám, nevšimll jsem si ;)
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

klusik

Citace od: Tomáš Jančík kdy 09. 01. 2009, 08:51:32
karmu muze udelovat kazdy, kdo ma 10 a vic prispevku, proto se mozna nekterym jeste ta tlacitka nezobrazuji...
zatim bych to tam nechal a casem se uvidi, jak moc je karma pouzivana/zneuzivana a rozhodne se, jak to s ni bude dal...

Já bych právě tohle číslo zvednul, nebo bych to udělal progresivně - že karma by nebylo celé číslo. A pokud by karmoval někdo s karmou 10000, tak by to mělo jinou váhu na karmu karmovaného, než karmit s karmou 0 ;)
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

Tomas Jancik

ten limit asi zvednu, ale delat to jak rika klusik mi neprijde jako dobry napad... prece jenom podle me budou vetsinou karmu davat novacci, kteri naopak asi moc dostavat nebudou...

nettezzaumana


klusik

Citace od: Tomáš Jančík kdy 09. 01. 2009, 09:18:24
ten limit asi zvednu, ale delat to jak rika klusik mi neprijde jako dobry napad... prece jenom podle me budou vetsinou karmu davat novacci, kteri naopak asi moc dostavat nebudou...

To byl jen návrh, ale to zvednutí počtu bych dal, však >10 tady má každej ;);)
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz