jakou desku pro AM2 procesor a linux?

Založil libor007, 19. 12. 2010, 23:12:04

Předchozí téma - Další téma

libor007

Zjevně mi odchází zákl. deska. Mám athlona X2 a zatím amd780g čipset. Co si pořídit pro bezproblémový chod?. Bude to pro squeezyho a běžnou desktopovou a multimediální práci s zapnutým compizem. Adepti jsou amd čipset s ati 4200, nebo nvidia čipset s geforce 8200. Na atinu 4200 jsem našel plno stížností na nefunkčnost, ale staršího data - dnes to může být jinak...

libor007

Jeste je alternativa vymenit cely pajsl a zkusit intel. Muzete poradit i tuto moznost - jaky cipset je bez problemu....

Erich Stark

" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

libor007

Pratele, zatim diky za tipy, vypada to, ze po prehazeni pameti, upgradu biosu a vymene sata kabelu stavajici deska zatim jede. Jinak - desku umim vybrat sam, podpora bude obecne vpoho, jen mi slo o to, abych nekoupil cipset/grafiku s problemovym chodem. Prikladem budiz ati 4200 na oko dobre vypadajici, ale s problemy dle spatnych zkusenosti vice uzivatelu (ikdyz dnes uz to s ni mozna bude zas jinak)

Erich Stark

Ja som si kupoval notebook s nvidiu pretoze som pocul ze maju lepsiu podporu, a bohvie ake to nieje, moji spolubyvajuci na intraku maju obidvaja na notebooku ATI(jeden z nich ATI4200) a pod open source driverami im to vsetko bezi krasne, i akceleracia aj efekty
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."