Uživatelská práva

Založil rakos, 04. 11. 2010, 09:18:28

Předchozí téma - Další téma

rakos

Neprozíravě jsem se přidal do skupiny root. Hned jsem se s ni odstranil, ale ...
Nejde mi zvuk (jen pod root), chrome nechce číst ani ukládat nastavení, atd...
Jsem jen ve své skupině, soubory jsou mé, v group a passwd je vše jak má být.
Prosím poraďte.
Děkuji.
Debian GNU/Linux 5.0, JWM v2.0.1

koljin

Citacesoubory jsou mé, v group a passwd je vše jak má být.
Prosím poraďte.

To je zvláštní, to sem nikdy nezkoušel :D Nic moc mě nenapadá, jenom ještě jednou zkontrolovat,
jestli sou soubory v tvym home skutečně tvoje (i skupina). A eště se podívej, jakou hodnotu
má proměnná $HOME.

Co si udělal po tom, co ses přidat do skupiny root? Byl si přihlášenej, přihlásil ses?

Jo, aby ti šel zvuk, tak musíš bejt ve skupině audio. A chrome, tomu smaž (nebo přejmenuj) adresář s nastavenim, ať si vytvoří nový...

rakos

#2
Tak ted jsem z toho úplně vedle ...
Když jsem smazal chromu config, tak samozřejmě najel nanovo, takže nějaké nastavení před tím četl, ikdyž při spuštění hlásil, že
nemůže načíst, a pak ani neukládal.
Když sem se přidal do skupiny audio, tak mi zvuk jde, ale mám skupinu audio a né svoji jako před tím.
leda že by před tím moje skupina radek (stejne jako uzivatel) měla jiné GID, ted je 1000, to je asi moc.?.
Koukám, že audio má 29, ale např. sudo 27 a to můžu.
Jaké GID by měl mít normální uživatel?

P.S: S tou dobou jsem jsem to napsal špatně,
Vlastně jsem směnil skupinu na root, a pak chvíli pracoval pod root, změnil zpět, a jelikož používám hibernaci,
vše pár dní fungovalo a přestalo to až po restartu.

EDIT: jsem lama na entou.
zmatkoval jsem, a pak dělá člověk kopance.
vyřadil jsem se ze všech skupin, a pak se přiřadil jen ke své, a nebo přidal jinou, ale primární.
vyřešil to /usermod -G skupiny/, a zůstalo mi mé GID.
Děkuji za pomoc.
Debian GNU/Linux 5.0, JWM v2.0.1