Zle renderovanie stranok

Založil Erich Stark, 26. 11. 2010, 10:41:52

Předchozí téma - Další téma

Erich Stark

Zdravim, mam jeden drobny problem ktory sa mi stava uz od zaciatku len som nemal cas to napisat.
Pouzivam chromium z repo squeezeho a mam problem zo zobrazovanim niektorych stranok, by ma zaujimalo ci to robi aj vam alebo len mne, a ze ci je to problem prehliadaca alebo ze by zle vykreslovala graficka karta? Prikladam obrazok


" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

johnnycage

#1
Kedysi mi presne toto iste robil Chromium, ked som pouzival a kazdy den stahoval nove vyvojove verzie. Konkretne som to tahal odtialto:

http://build.chromium.org/f/chromium/snapshots/chromium-linux-reliability/

Nove verzie vychadzali aj niekolkokrat za den a mal som verziu priklad 67395, kde bolo vsetko v poriadku, ale vo verzii 67399 uz bolo zle renderovanie, ako uvadzas. V dalsej verzii bolo renderovanie uz zase v poriadku a takto sa to obcas opakovalo. Cisla verzii su samozrejme pouzite len ako priklad.
Robi ti to aj Google Chrome? Pripadne skus stiahnut z toho repa, co som ti poslal nejaku inu (starsiu) verziu, ci to robi aj tam. 
OS: Debian Testing 64bit, Kernel 2.6.39, GNOME 2.30.2
NB: Lenovo G550, Intel Pentium Dual-Core T4200 2.0GHz, RAM 3GB 1066MHz, WD 320GB, Intel GMA X4500 256MB

Erich Stark

Uz som sa zlakol že to môže byť grafikou, dnes som nainštaloval google-chrome-unstable (v9) z repositara a vyzera byt vsetko v poriadku, tak uvidime, diki za tip :)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Ota Trkola

Pokud se nepletu, tak ve Squeeze je Chromium ve verzi 6.x a ten jsem docela dlouho používal na Sidovi bez jakéhokoliv problému. Takže verzí Chromia to asi nebude. Teď mám v Sidovi verzi 9.0.587 a ta je také bez uvedených problémů. Závěr - nesváděl bych to na Chromium, u mě se uvedeným způsobem nikdy nechovalo.

Petr Krčmář

Pro běžné použití rozhodně doporučuji Chrome stable (aktuálně 7.0.517.44). Chvíli jsem jel taky na unstable (v době, kdy ve stable chyběly zásadní věci), ale velmi často se objevovaly podobné a horší problémy. Dneska je Chrome na takové úrovni a nové verze vycházejí tak často (6 týdnů), že nemá smysl jet na vývojářských sestaveních a mít s nimi takové problémy.

Erich Stark

Citace od: Petr Krčmář kdy 26. 11. 2010, 19:35:28
Pro běžné použití rozhodně doporučuji Chrome stable (aktuálně 7.0.517.44). Chvíli jsem jel taky na unstable (v době, kdy ve stable chyběly zásadní věci), ale velmi často se objevovaly podobné a horší problémy. Dneska je Chrome na takové úrovni a nové verze vycházejí tak často (6 týdnů), že nemá smysl jet na vývojářských sestaveních a mít s nimi takové problémy.

asi prejdem tiež na stable, preloze dnes mi par krat padal ked som presiel s myskou po zalozkach :D
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

debianista

Já používám už delší dobu google-chrome-unstable a nemůžu si na nic stěžovat (9.0.587.0-r66374), spíše naopak, velká spokojenost. Možná daná konkrétní verze má problém s nějakou konkrétní grafikou nebo její konfigurací.