aktualizacia debian sid

Založil mucoso, 26. 11. 2009, 11:14:24

Předchozí téma - Další téma

mucoso

Po aktualizacii debian sid a zadani startx hlaska : /sbin/init :error loading shared libraries libdl.so.2 :cannot open shared object file:No such file or directory.
Po restarte pc stale to iste. Ukoncene hlaskou : Kernel panic-not syncing:Attempted to kill init!
Tak teraz neviem,da sa s tym nieco robit, alebo luz len reinstalacia debianu.
Dakujem za rady.
                   Miro

vlado.strenk

nepotesim ale podobne sa mi so sidom stalo nedavno a riesil som to instalaciou stable verzie na moj notebook lebo som uprednostnil stabilitu pred najnovsimi verziami. SID je proste SID, fungoval som na nom rok, ale stalo sa co sa stalo po upgrade uz nefungovalo xwindow. Tak ako som povedal odzalohoval som reinstaloval na stable a hotovo.
Debian stable, XFCE

mucoso

Asi to tak spravim aj ja. Sid je sid,ten kto pracuje s debianom dlhsie,co sa ma netyka-robim s nim necele tri roky,by si s tym poradil. Ale aj zle skusenosti su na nieco dobre. Debian je buducnost v pocitacovom svete..  ;)

Yontalcar

máš asi poškozený balík libc6 - zkusil bych jej reinstalovat nebo aktualizovat
pokud by to nešlo, zkusil bych stáhnout příslušný balíček, rozbalit ho a ten soubor(libdl.so.2) tam prostě zkopírovat
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein