Zoneminder na raspberry pi

Založil butresk, 16. 02. 2013, 12:56:59

Předchozí téma - Další téma

butresk

Ahoj, mohl by mi někdo poradit, jak nainstalovat zoneminder na raspberry pi, na kterém běží debian?
Našel jsem si návod tady http://rdiggle.blogspot.cz/2008/01/installing-zoneminder-123-under-debian.html
Ale hned první příkaz nefunguje, půjde vůbec zoneminder na rpi nainstalovat?
Děkuji za každou radu :D

Roman Horník

Jak ten příkaz spouštíš?

a) root@pocitac:~# apt-get install apache2 mysql-server libmysqlclient15-dev php4 php4-mysql g++ make netpbm libssl-dev libjpeg62-dev libmime-perl libwww-perl libarchive-tar-perl libdate-manip-perl libarchive-zip-perl libmime-lite-perl libdbi-perl libdbd-mysql-perl libpcre3-dev

b) root@pocitac:~# # apt-get install apache2 mysql-server libmysqlclient15-dev php4 php4-mysql g++ make netpbm libssl-dev libjpeg62-dev libmime-perl libwww-perl libarchive-tar-perl libdate-manip-perl libarchive-zip-perl libmime-lite-perl libdbi-perl libdbd-mysql-perl libpcre3-dev

c) uzivatel@pocitac:~$ apt-get install apache2 mysql-server libmysqlclient15-dev php4 php4-mysql g++ make netpbm libssl-dev libjpeg62-dev libmime-perl libwww-perl libarchive-tar-perl libdate-manip-perl libarchive-zip-perl libmime-lite-perl libdbi-perl libdbd-mysql-perl libpcre3-dev

d) uzivatel@pocitac:~$ # apt-get install apache2 mysql-server libmysqlclient15-dev php4 php4-mysql g++ make netpbm libssl-dev libjpeg62-dev libmime-perl libwww-perl libarchive-tar-perl libdate-manip-perl libarchive-zip-perl libmime-lite-perl libdbi-perl libdbd-mysql-perl libpcre3-dev

e) uzivatel@pocitac:~$ sudo apt-get install apache2 mysql-server libmysqlclient15-dev php4 php4-mysql g++ make netpbm libssl-dev libjpeg62-dev libmime-perl libwww-perl libarchive-tar-perl libdate-manip-perl libarchive-zip-perl libmime-lite-perl libdbi-perl libdbd-mysql-perl libpcre3-dev
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

butresk

spouštím to takto:
root@raspberrypi:/home/pi#  apt-get install apache2 mysql-server libmysqlclient15-dev php4 php4-mysql g++ make netpbm libssl-dev libjpeg62-dev libmime-perl libwww-perl libarchive-tar-perl libdate-manip-perl libarchive-zip-perl libmime-lite-perl libdbi-perl libdbd-mysql-perl libpcre3-dev
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
Note, selecting 'libmysqlclient-dev' instead of 'libmysqlclient15-dev'
Note, selecting 'perl-modules' instead of 'libarchive-tar-perl'
Package php4 is not available, but is referred to by another package.
This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
is only available from another source

Package php4-mysql is not available, but is referred to by another package.
This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
is only available from another source

E: Package 'php4' has no installation candidate
E: Package 'php4-mysql' has no installation candidate

Roman Horník

Tak místo dávno neexistujících php4 a php4-mysql dej php5 php5-mysql, pak to půjde.
Nějak jsem ty php4 předtím přehlídnul  ;D
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Palo M.

Mozno by to chcelo pouzit aj novsi navod, nez ten z roku 2008 (to este Squeeze nebol, dokonca ani Lenny, navode je pre Etch!!!). Co tak napriklad http://www.zoneminder.com/wiki/index.php/Debian_Squeeze? ;D
Ten navod vyzera aj podla domeny dost "oficialne" a navyse podla neho staci nainstalovat len balik zoneminder. Ostatne veci by mali byt v zavislostiach, vratane php5 (vid aj http://packages.debian.org/squeeze/zoneminder... plus to pravdepodobne za ten cas ma novsie veci navyse, napriklad tam vidim ffmpeg ktory v case Etch este nefungoval, takze to dnes asi vie lepsie kodovat video). Veci za 5 rokov asi trocha pokrocili... :P

butresk

tak po přepsání php 4 na php 5 se to rozběhlo a vše vypsalo jako OK, až na mysql
nejdříve toto: https://www.dropbox.com/s/8gskb6gbbnubq8c/2013-02-17%2010.00.24.jpg
pak tohle:
130217  8:59:07 [Note] /usr/sbin/mysqld: Shutdown complete

[....] /etc/init.d/mysql: ERROR: The partition with /var/lib/mysql is too full! [FA failed!
invoke-rc.d: initscript mysql, action "start" failed.
dpkg: error processing mysql-server-5.5 (--configure):
subprocess installed post-installation script returned error exit status 1

Když jsem použil ten návod ze zoneminder wiki a napsal: apt-get install zoneminder, tak to vyhodilo tohle:
Failed to fetch http://mirrordirector.raspbian.org/raspbian/pool/main/z/zoneminder/zoneminder_1.25.0-3_armhf.deb  404  Not Found
E: Unable to fetch some archives, maybe run apt-get update or try with --fix-missing?
mysql

Palo M.

Welcome to the hell. Nemas dost miesta na "disku" (na RaspberryPi asi na karte).
/var/lib/mysql je adresar, kam standardne MySQL databaza uklada svoje data. Ak ti nejake video/obrazky pchalo do databazy, tak si to mohol celkom slusne zaplnit. Je mozne, ze karta na take mohutne udaje nebude stacit a data treba ukladat inde (na nejaky iny server).
Mozes si skontrolovat, kolko ti ta databaza zozrala na disku, pomocou:
du -h -s /var/lib/mysql
Mozno je MySQL v pohode (databaza obsahuje len nejake metadata) a miesto na disku ti zozralo video ukladane do ineho suboru/suborov (ak mas len jeden disk/jednu particiu, tak je jedno co sa kam zapisuje, disk sa zaplni a hotovo) - v tom pripade je riesenie ukladat tie videa niekde inde (napriklad pripojit nejaky vzdialeny disk cez nfs), nastavit limit velkosti dat, zvysit kompresiu a pod. Dobry napad je aj dat data na iny oddiel disku, aby ti zaplnenie tohoto oddielu nezablokovalo cely stroj (zaplnenie korenoveho adresara moze byt dost problem). Pripadne sa to da riesit aj cez kvoty (ak to tie velke data zapisuje pod inym uzivatelom nez je root). Zoneminder nepoznam, takze neviem kde presne to zapisuje vela dat...

Pri instalacii ti to hodilo chybu asi preto, ze dana verzia 1.25.0-3 sa na serveri nenachadza - zato sa tam nachadza 1.25.0-4, takze mas stare metadata v apt. Treba najprv klasicke:
apt-get update
(BTW, to sa odporuca vzdy predtym, ako nieco instalujes, respektive je vhodne po apt-get update spusti este aj apt-get upgrade).

Ale najprv si uvolni miesto na disku, inak sa ti ani instalacia nepodari (nie je kam stahovat baliky, nie je miesto na instalaciu novych suborov, atd).

butresk

#7
zdá se mi to nějaký divný. Mám tam 8 GB kartu a píše mi to, že mám 41,9 MB volných z 1,8 GB. Mysql databáze zabírá 12K. Tak nevim, zkusim tu kartu zformátovat a nahrát debian znovu. Nebo víte proč to nezobrazuje celou kapacitu karty?

Tak po přeinstalování je 256 MB volných z 1.8 GB, nwm proč to nezobrazí celou kapacitu karty.

Sonic X

Mám takovej dojem, že malina neumí pracovat s větší kartou než 2GB. Řešil bych to flashdiskem nebo třeba exterákem pokud nechceš troškařit.

butresk

Díky za pomoc, už vše běží :D
Jen jsem teď zjistil, že ze 3 kamer mám podporovanou jen jednu :D
Tak kdyby někdo věděl, jak rozběhnou i kamery od AVTECHU, tak dejte vědět

Roman Horník

Co je to přesně za kamery?
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

butresk

#11
mám kamery AVM357A a nastavený to mám takto: https://www.dropbox.com/s/rtrkhdehr6cybcw/2013-02-17%2018.09.20.jpg
Povede se mi to otevřít, ale není vidět obraz :(