Odhlučnění starýho Maxtoru

Založil Roman Horník, 28. 02. 2012, 21:03:21

Předchozí téma - Další téma

Roman Horník

Nazdar,
včera jsem brašulovi sestavil ze 3 starších počítačů jeden funkční, všechno funguje jak má, teda až na grafiku i810, která sice funguje, ale je líná.
Mám tady ale problém s diskem- je to starej Maxtor, kterej je sice po všech stránkách zdravej, ale, jak to dřívější hadry dělaly, jeho motor hrozně bzučí a píská (ovšem ne tak, jako třeba Quantum Fireball EL), až z toho bolí hlava. Jinak je zbytek PC tichej. Chtěl bych tudíž kolem něj vytvořit protihlukovou izolaci, ale nevím, jak a z čeho to mám udělat, teda jestli to má smysl. Je to fakt jak cirgule běžící naprázdno :D
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Power

Jediné co mi napadá, je zakoupit tohle nebo si něco podobného vyrobit sám  ;) http://www.alza.cz/scythe-hdd-himuro-antivibracni-d90803.htm

Roman Horník

Díky! Radši si něco takovýho budu muset vyrobit, z čeho to je? Gumová pěna? Problém ale je, že mám už obě 5.25" díry plný, asi ho budu muset šoupnout jinam, jen se bojím, aby byl dostatečně chlazenej a aby se ze svý pozice ani nehnul.
Každopádně díky za nakopnutí!
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Power

Je to hliníkový box spolu s teplovodivým povlakem. Možná, že by ti nakonec stačilo ke ztišení i tohle http://www.alza.cz/fractal-anti-vibration-noise-kit-d133518.htm

Roman Horník

Teď ho mám zapojenej, ale venku (na tom stroji teď píšu, protože dělám test jeho spolehlivosti). Bohužel, sám o sobě ten hluk do skříně nepřenáší, alespoň ne výrazně, proto pár gumovejch špalků sotva pomůže, i když bych byl za tohle moc rád. Asi to skončí tak, že ho zafoukám do PU pěny a bude klid :D
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Sonic X

Mocný guru, mám v PC taky cca 10 možná 12 let starý Maxtory, jeden je teda už odepsanej, ale chodí a druhej je úplně v cajku. Nicméně je to největší továrna na hluk v mém PC a kdysi dávno když jsem na něm sledoval filmy to byl celkem vopruz.. Přemýšlel jsem také o nějakém boxu, ale právě z důvodu špatného chlazení jsem od těchto řešení upustil a nechal to tak jak to je.. Jinač pokud to není jen provozní hluk a disk opravdu divně vrčí, chrčí nebo píská, bude zřejmě v háji centrální ložisko a disk se po pár stovkách hodinách odporoučí do křemíkového nebe..