Hlavní nabídka

AMD APU

Založil Corsairetc, 29. 04. 2014, 11:58:30

Předchozí téma - Další téma

Corsairetc

Ahoj,
libí se mne nově vydaná platforma, AMD APU socket AM1.
Chci se zeptat zda-li si můj Debian Wheezy poradí s tímto APU viz odkaz:
http://www.alza.cz/amd-athlon-x4-5350-d931610.htm
Bude stávající kernel 3.2.x procovat s tímto cpu tedy spíše s integrovaným Radeonem.
Děkuji za jákekoliv info.

7R7.

Ak nájdeš uzavretý ovládač ktorý podporuje toto APU tak ti to fungovať bude, bohužial všade to testovali na otvorených ovládačoch Radeon a le s jadrom 3.13-3.14. Takže asi budeš musieť tam dať Jessie s jadrom 3.13

Corsairetc

Díky, vyzkouším. popř nainstaluji Debian Jessie.

lukves

sice toto témat je trochu stršie ale nejake realne dojmy s použivania mam tak chcel by som sa podeliť.

reálne sa dá používať AM1 podľa mojich testov od jadra ktoré obsahuje Lubuntu 14.04 LTS tusim tam je 3.14 jadro aky je vysledok? 2D funguje taktiež aj prehravanie videa ale 3d vobec. s jadrom 3.16 uz mi bez problemov siel Neverball takze s toho predpokladam ze 3D je funkcne.

Debian Jessie /testing/ by mal obsahovat jadro 3.16 takze je to jednoznacna volba.


u mna sa prejavil problem ze mi nefunguje pod ziadnym linuxom uspavanie (do pameti - suspend) a to som skusal 2 rozne dosky MSI AM1I a ASUS AM1M-A procesor Athlon 5350 4 jadro 2GHz.


ake su moje postrehy k hardveru je dna sa o neze celkom ale o uplne pekny kusomk hardveru az na 1 kanalovy pametový radič .

zo softverovej stranky: windowsy na tom bezia bez problemov, Windows XP 32bit, Windows 32/64 7 a 8 a vysie skoda že nedali podporu pre Windows 64bit XP (absencia virusov, WoW -> dokaze spustit 32bit na 64bit kao ma win7) na taky cpu ak ostvoreny v kombinacii s viac ram.

linux bezi s 3.16 jadrom ok bez uspavania trochu probemy so zahltenim pri kopyrovani viacero suborov.
grafika bez problemov zvladne na open drivry napr Neverball co asi nie je nejaky bohvie aky tets ale neskusal som nic okrem toho.  vo windows Starcraft 2 na 720p bez problemov.

Uživateľ operačného systému GNU LINUX, najčastejšie Suse a Debian.