IRC channel pro české uživatele debianu

Založil markinfo, 09. 01. 2009, 17:19:12

Předchozí téma - Další téma

markinfo


Existuje nějaký IRC channel, kde se scházejí čeští debianisti? Nebo nějaký jiný "chat room"?

nazir

Teoreticky by to měl být #debian.cz, ale nikdy jsem tam moc lidí neviděl, narozdíl třeba od obecnějšího #linux.cz.
BTW: IRC už není, co bývalo (v minulém století ;^))...

markinfo

Citace od: nazir kdy 09. 01. 2009, 17:33:33
... IRC už není, co bývalo (v minulém století ;^))...

A co je teď jako aktuální? Nebo moderní?

nazir

чёрт знает!  Já jsem nemoderní a neaktuální...  Jen mi prostě ty lidi (obecně v dnešní době na irc) příjdou nějaký divný (což ovšem může být taky moje chyba, člověk si po určité době minulost idealizuje)...

Ale k Tvé otázce: kdybys to bral čistě podle počtu uživatelů, tak dnes asi kralují různé webové chaty, já osobně bych ale před nimi spíš dal přednost jabber multichatu...

urys

markinfo: kde jsou čistě debianisti nevím, IRC šlo vždy nějak mimo mě, ale mohu doporučit, jak píše nazir, MUC na Jabberu například ubuntu@conf.netlab.cz nebo linux@conf.netlab.cz. Pár debianistů se tam najde. A určitě existují i na jiných serverech, ale ty neznám.

Debian squeeze/sid i686 GNU/Linux 2.6.28

alekibango

na kanálu irc://irc.freenode.net/#danix   se scházi uživatelé a vývojáři DANIXu (live odnož DEBIANa). Moc lidi tam nebývá, ale skoro všichni jsou debianisti  a jsou tam vlídní i na začátečníky.

jinak na irc.oftc.net je #debian-cs,  kde jsem obykle totalne osamocen...

nettezzaumana

Citace od: nazir kdy 09. 01. 2009, 17:33:33
Teoreticky by to měl být #debian.cz, ale nikdy jsem tam moc lidí neviděl, narozdíl třeba od obecnějšího #linux.cz.
BTW: IRC už není, co bývalo (v minulém století ;^))...
.. a co je teda? pouzivam irc uz x let a nevsiml jsem si, ze by se neco zmenilo .. stejne jako ja chodi do mych oblibenych kanalu na freenode (#solaris, #opensolaris, #suse, ##c) urciti lide (stalice) uz drahne let a fluktuuji se jen novi ..

nazir

Citace od: nettezzaumana kdy 12. 01. 2009, 13:27:18
Citace od: nazir kdy 09. 01. 2009, 17:33:33
BTW: IRC už není, co bývalo (v minulém století ;^))...
.. a co je teda? pouzivam irc uz x let a nevsiml jsem si, ze by se neco zmenilo .. stejne jako ja chodi do mych oblibenych kanalu na freenode (#solaris, #opensolaris, #suse, ##c) urciti lide (stalice) uz drahne let a fluktuuji se jen novi ..
Když ty lidi (o botech ani nemluvě) tam jsou nějací divní...  :^|  Nebo mám obecně na dnešním IRC "štěstí" na všelijaká frikulínská individua.  To dřív nebývalo (nebo jsem to všelijaké mršení mateřských i jiných jazyků a plytké debaty začal negativně vnímat až když jsem se při třicátých narozeninách praštil do hlavy), za císaře pána bylo všechno lepší (rozumíme si už? ;^))...

nettezzaumana

nerozumime .. neplacu nad tim, ze *stare* casy uz jsou davno pryc.

nazir

No nevím.  Mně ty staré časy (hovoříme-li o bbs/internetové komunitě, potažmo irc, ergo v rámci Č(S)R hlavně první polovina devadesátých let) celkem chybí, lidi se dovedli normálně chovat a bavit (aníž by se vyžívali třeba ve frikulínském práskání "w", nebo "f" místo "v", nebo zdrobnělinách, jako v nějaké idiokracii, čili jim člověk dokonce i rozuměl)...

klusik

Citace od: nazir kdy 13. 01. 2009, 13:14:12
... aníž by se vyžívali třeba ve frikulínském práskání "w", nebo "f" místo "v", nebo zdrobnělinách, jako v nějaké idiokracii, čili jim člověk dokonce i rozuměl)...

Tak s tímhle naprosto souhlasím, tento moderní trend mě vážně irituje. Každý píše "Ahojík lidiškové, byla jsem w práci a naprostej wopruz" ;) ;) Jak u blbců ;) ;)
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

Erich Stark

Este som to neskusal sa pripojit na irc chat... :D mohli by ste hodit navod ako na to :P
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."