Řešení bugů v testing větvi

Založil majsterkoo, 03. 01. 2013, 19:57:30

Předchozí téma - Další téma

majsterkoo

Nazdar hoši,

již nějakou dobu používám Debian testing na svém osobním PC a zajímalo by mě, jak se vlastně řeší chyby v testing větvi. Je mi jasný, že dost bugů, co jsou v programech se opraví přidáním onoho programu do repozitářů v novější verzi (např. 4.5.1 > 4.5.2, ...). A co bugy ostatní bugy? Jak k těmto chybám přistupuje komunita Debianu? Dokázal by tady někdo rozvinout tuto problematiku na více, než 1 řádek?  :)

Děkuji všem za reakce  ::)

Ota Trkola

První předpoklad pro to, aby bug mohl být vývojáři řešen, je jeho reportování. Report se provádí pomocí aplikace Reportbug. Podle toho, jakého balíčku, programu nebo celku se bug týká, se ho ujme daný vývojář nebo tým. Pokud chyba vznikla u vývojářů Debianu a je potvrzena, bývá velmi rychle opravena. Takové balíky se označují vyšším číslem za pomlčkou, například v balíčku verze 3.4.2-4 byla nalezena chyba, opravená verze má označení 3.4.2-5. Zrovna dneska mi přišlo oznámení o opravě mnou reportovaného bugu týkajícího se memory leaku prostředí Gnome shell, viz zde. Jde sice o opravu bugu v Debianu unstable, ale princip je shodný s testingem, ba naopak v unstable by se tímto mělo zabránit tomu, aby se daná verze dostala do testingu. Obecně z mé zkušenosti se dá říci, že pokud je bug podán alespoň trochu srozumitelně a je mu dána priorita, tak se jím někdo zabývá. Pravda je, že občas se musí člověk "trošku připomenout".

Erich Stark

Nice :) uz update funguje jak ma? :)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."