Script pro automatické aktualizace [vyřešeno]

Založil Ota Trkola, 16. 05. 2010, 10:26:35

Předchozí téma - Další téma

Ota Trkola

To je na mě moc crazy, do toho asi nejdu... ;D

Roman Horník

Bojíš se? ;D
Pravda, s veřejnou IP by to bylo jednodušší, ale nezdá se to bejt s tím tunelováním zase tak složitý, jak se zdá, jsem si jistej, že bys to zvládnul.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

No uvidíme, zítra jdu to PC instalovat. Zatím sám ani nevim, co tam bude, jestli Squeeze nebo Lucid.. :D

Roman Horník

Ale já to vím, bude tam Debian (nebo s Tebou nemluvím) :P
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Počítám s tím, že tam dám Squeeze s Gnome, jádro 2.6.32-5 a radeon driver. Pak se budu modlit... ;D. Nicméně jedou už nějakou chvíli na Ubuntu, tak by to mohlo být OK.

Ota Trkola

Ještě mě tak napadlo. Co se stane když aktualizace nastavím takto:



Máte s tím někdo zkušenost?

Roman Horník

Tím se stáhnou všechny balíky aktualizací, ale nebudou se instalovat.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

vlado.strenk

Co sa tyka bezpecneho vzdialeneho pristupu na linuxovu masinu bez pouzitia hesla a teda aj zo skriptu skus:
http://help.homelinux.org/index.cgi?action=SHW&id=16
Skript na automaticke aktualizacie - pozri http://help.homelinux.org/index.cgi?action=SHW&id=23 a tam cast "Automaticka mailova notifikacia na dostupnost UPDATE" - tento skript stiahne aktualizacie a informuje mailom ze su na danom stroji pripravene, potom sa na tento stroj mozes vzdialene prihlasit a uz len spustit apt-get upgrade (balicky uz budu stiahnute bude sa len upgradovat). Ak mas viacero rovnakych strojov treba upgrade na jednom vyskusat a ak vsetko ide , upgradnut ostatne napriklad hromadne skriptom. Prave s Debian unstable som mal uz dvakrat problem, ze mi po upgrade nenabootoval resp. nenastartoval Xwin. Stale si myslim pre pouzivatelov treba dat Debian stable + XFCE. Netreba potom tak casto upgradovat.
Debian stable, XFCE

Ota Trkola

Nicméně instalace Squeeze nedopadla dobře... :-[

Roman Horník

Citace od: Ota Trkola kdy 23. 05. 2010, 20:03:52
Nicméně instalace Squeeze nedopadla dobře... :-[
A to znamená? Kapku to upřesni.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Je tam problém se zvukovkou. Zkouším teď Ubuntu 10.04, problém je podobný. Hlavně mi nejde nastavit Totem plugin v prohlížeči. Pokaždý je hlasitost na 0% a musí se manuálně zvýšit. Vzhledem k tomu, že dotyčný hodně sleduje iVysílání a posluchá Český rozhlas, tak je to docela blbý.. bojuju s tím, ale zatím marně...

Roman Horník

ALSA? PulseAudio? Nevím vůbec, kde a jestli vůbec někde je nějakej konfigurák s nastavením šoupátek úrovní hlasitosti/zisku, ale koukni se v ~, jestli máš v pořádku oprávnění, vlastníky a skupiny, neboli chgrpni, chowni (hrozný to slovo, jako by Vietnamec mluvil o...) a popř. chmodni složky a soubory s nastavením GNOME, tam může bejt zakopanej pes.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Jan Skořepa

Citace od: Ota Trkola kdy 23. 05. 2010, 21:59:38
Je tam problém se zvukovkou. Zkouším teď Ubuntu 10.04, problém je podobný. Hlavně mi nejde nastavit Totem plugin v prohlížeči. Pokaždý je hlasitost na 0% a musí se manuálně zvýšit. Vzhledem k tomu, že dotyčný hodně sleduje iVysílání a posluchá Český rozhlas, tak je to docela blbý.. bojuju s tím, ale zatím marně...
Tohle jsem zažíval v Ubuntu (myslím II) - měl jsem po startu hlasitost buď na nule, nebo zmutovanou. Řešit se to dá buď uložit nastavení při ukončení, nebo nastavit alsamixer po spuštění.
DELL OptiPlex 5050 SFF - CPU Intel Core i5-6500 (6M Cache, 3,60 GHz) - RAM 16 GB DDR4 - GPU Intel HD Graphics 530 - OS Debian Stable 64bit

Ota Trkola

Problém je jak s Alsou na Squeeze, tak s Pulse audiem na Lucidu. Rozchodil jsem zvuk ve Skype, v Audacious, v Totemu atd. Problémem zůstává hlasitost ve Firefoxu / Iceweaselu nebo v Chromiu. Vždy je hlasitost na nule, tzn nezůstane zachováno předchozí nastavení. V systému tenhle problém není, tam je hlasitost nastavená po startu správně, tzn tam si systém nastavení pamatuje. Není to sice závažný problém, ale rád bych to vyřešil, aby to fungovalo správně. Jen prostě nevím kde hledat, tenhle problém jsem nikdy neměl.

Erich Stark

Citace od: Ota Trkola kdy 23. 05. 2010, 21:59:38
Je tam problém se zvukovkou. Zkouším teď Ubuntu 10.04, problém je podobný. Hlavně mi nejde nastavit Totem plugin v prohlížeči. Pokaždý je hlasitost na 0% a musí se manuálně zvýšit. Vzhledem k tomu, že dotyčný hodně sleduje iVysílání a posluchá Český rozhlas, tak je to docela blbý.. bojuju s tím, ale zatím marně...

Používaš "fašisticke rozhranie GNOME" ?  :D KDE ma iný zvukový server tam by to mohlo isť fajn :)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."