zmena rozlozenia klavesnice SQUEEZE

Založil majo63, 05. 04. 2010, 15:08:58

Předchozí téma - Další téma

Roman Horník

Citace od: majo63 kdy 08. 04. 2010, 11:04:03
LILO sa podarilo zaviesť, ale nenašlo WinXP na druhom disku. To by som ešte prežil, určite sa to dá v linuxe nastaviť, ale keď som sa chcel prihlásiť do linuxu, tak vždy vypisovalo že som dal nesprávne heslo. Určite som písal správne heslo, aj na root aj na nového užívatela som skúšal.
Netuším v čom je chyba...

Keď inštalijem tak isto, len namiesto squeeze dam lenny tak grub nainštaluje bez problémov.
Bohužel nevím, jak se v LILO leze do tzv. Recovery mode, ale snad bude vědět někdo jinej, tam totiž můžeš hesla nastavit pomocí passwd uživatel heslo, např. passwd root DeBiAn (pro superuživatele), passwd majo63 Tvoje_heslo (pro Tebe).
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

majo63

#16
Takže som to čiastočne vyriešil aj keď nie zrovna najštastnejšie.
Inštaloval squeeze ešte raz, pri inštalácii grub2 tá istá chyba ako vždy. Prepol som sa do toho jednoduchého debian shellu v inštalácii a prepísal súbor /boot/grub/grub.cfg (potom som zistil že sa nemá prepisovať, zálohu mám)
Nabootovalo aj WinXP aj sqeeze ale heslo nefungovalo rovnako ako keď som použil lilo. (ako keby sa vykašlalo na heslo čo som zadal)
Do grub.cfg som dopísal single a spustil sa squeeze v single user mode a mohol som zmeniť/zadať heslo pomocou passwd (ked som chcel meniť heslo pre nového užívateľa, tak napísalo, že neexistuje)

Ten squeeze ma asi nemá rád, keď mi to sťažuje ako sa len dá :D
Teraz sa už len pohrať s grub.cfg aby mal pôvodnú podobu a zmeniť ten súbor ktorý sa má meniť.

Vďaka za pomoc.

edit: Prišiel som na to prečo mi pri upgrade lenny -> squeeze nereagoval na xorg.conf, xorg.conf tam teraz vôbec neni, bol to asi len pozostatok lennyho  :)

Roman Horník

Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz