Problém se síťovkou Realtek a DHCP

Založil Radar, 24. 04. 2012, 18:39:18

Předchozí téma - Další téma

Radar

Zdravím. Nainstaloval jsem poslední distribuci Debian a už při instalaci mi to hlásilo problémy s připojením k síti. Debian nebyl schopen přihlásit se do sítě. U Windows a i u ostatních testovaných distribucí Linuxu s tím nebyl problém, DHCP přidělil adresu a internet normálně fungoval. U Debianu se mi to nepodařilo nastavit ani ručně. Poradí někdo kde dělám chybu ?

Roman Horník

Nazdar, nejdřív sem dej výpis z lspci
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Radar

Mile rád, ale ... začínám, takže bych potřeboval poradit jak to provést ?

Roman Horník

Jo, dobrý, stačí říct. Takže... ehm... otevřeš si terminál, do něj ten příkaz (lspci) naťukáš a stiskneš enter. To, co z toho vyleze, myší označíš, zkopíruješ a dáš to sem mezi značky [code] a [/code]
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Radar

Nuže toto jsem zjistil ...

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Sandy Bridge DRAM Controller (rev 09)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Sandy Bridge PCI Express Root Port (rev 09)
00:02.0 Display controller: Intel Corporation Sandy Bridge Integrated Graphics Controller (rev 09)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation Cougar Point HECI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB Controller: Intel Corporation Cougar Point USB Enhanced Host Controller #2 (rev 05)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation Cougar Point High Definition Audio Controller (rev 05)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation Cougar Point PCI Express Root Port 1 (rev b5)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation Cougar Point PCI Express Root Port 4 (rev b5)
00:1c.4 PCI bridge: Intel Corporation Cougar Point PCI Express Root Port 5 (rev b5)
00:1c.5 PCI bridge: Intel Corporation Cougar Point PCI Express Root Port 6 (rev b5)
00:1c.6 PCI bridge: Intel Corporation Cougar Point PCI Express Root Port 7 (rev b5)
00:1c.7 PCI bridge: Intel Corporation Cougar Point PCI Express Root Port 8 (rev b5)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation Cougar Point USB Enhanced Host Controller #1 (rev 05)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 PCI Bridge (rev a5)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Cougar Point LPC Controller (rev 05)
00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation Cougar Point 4 port SATA IDE Controller (rev 05)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation Cougar Point SMBus Controller (rev 05)
00:1f.5 IDE interface: Intel Corporation Cougar Point 2 port SATA IDE Controller (rev 05)
01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation G92 [GeForce 9800 GT] (rev a2)
03:00.0 PCI bridge: Integrated Technology Express, Inc. Device 8892 (rev 30)
04:01.0 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 50)
04:01.1 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 50)
04:01.2 USB Controller: VIA Technologies, Inc. USB 2.0 (rev 51)
04:02.0 FireWire (IEEE 1394): VIA Technologies, Inc. VT6306/7/8 [Fire II(M)] IEEE 1394 OHCI Controller (rev c0)
05:00.0 USB Controller: Device 1b6f:7023 (rev 01)
06:00.0 USB Controller: Device 1b6f:7023 (rev 01)
07:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 06)
08:00.0 IDE interface: Marvell Technology Group Ltd. Device 917a (rev 11)

Power

Ahoj, to je hodně divné. Sám mám stejnou sítovou kartu v PC u desky Asus P8Z68M_PRO a v Ubuntu i Debianu stable vše funguje samo ihned při instalaci. Níže přikládám výpis z mého lspci
03:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 06)

Radar

#6
Věř tomu že mi je to taky divné :-(

Necituj příspěvky, které jsou nad tvojí odpovědí. Díky O.T.

Power

Ještě se zeptám, používáš Debian stable, testing a jakou verzi i386 nebo 64 bitovou? Být tebou zkusím, pokud používáš stable testing verzi, protože obsahuje novější jádro. Nemůže být problém přímo z DHCP, funguje to nyní například ve Windows?

Radar

Z Linuxsoftu jsem si objednal sadu 8 DVD Debian 6.0 64bit stable a tu jsem instaloval. Ve Windows to normálně jede a s DHCP problém tedy nebude. Samozřejmě jsem prubnul vše co mě napadlo, včetně restartu routeru a výměnu síťového kabelu.

Power

#9
Právě jsem stáhnul Debian 6 stable (64bit) a spustil instalaci a nastavení sítě přes DHCP bylo automaticky úspěšné. Zkus sem ještě vložit výpis ze souboru var/log/messages, jestli jsou tam nějaké chybové hlášky.

Radar

Bohužel nejsem schopen tento soubor ničím otevřít a díky nefunkčnímu internetu ani nikam upnout ? Čím se tenhle typ souboru dá prhlédnout / otevřít ?

Power

Otevřít se dá například v editoru Gedit, pokud máš Gnome, ale musíš být přihlášený jako superuživatel (root) jinak to nepůjde otevřít. V KDE například v editoru Kate.

Radar

Hm ... tak tam bude ještě jiná bota, vůbec se neumím přihlásit jako root :-( Myslím že bude asi nejlepší to ještě jednou přeinstalovat, zvolit automatickou instalaci, třeba se ta síťovka chytne, ale moc tomu nevěřím :-(

Power

#13
Jako root se přihlásíš tak, že napíšeš do terminálu su dáš enter a pak zadáš heslo, které si zadal pro administrátora při instalaci a opět dáš enter.

Radar

To vím, jenže i když tohle provedu, vyhledám ten soubor /var/log/messages a nechám ho otevřít v tom Geditu, tak mi to oznámí že " Nemáte oprávnění k otevření souboru " ...