Lenny s jádrem 2.6.32-2.686 z backports a ovladač na NVIDIA

Založil luh, 31. 05. 2010, 09:02:11

Předchozí téma - Další téma

luh

Ahoj,

mám nainstalovaný Debian Lenny, ale potřeboval jsem kvůli televizní kartě novější jádro. Tak jsem si nainstaloval 2.6.32-2.686 z backports. Chtěl jsem nainstalovat i ovladač na grafickou kartu, tak jsem ho stáhnul z nvidia.com a skončil jsem na tom, že pořád hlásí, že nemá k dispozici zdroje pro tuto verzi jádra. Když jsem nainstaloval zdroje a navedl ho na cestu k nim, tak mi zase píše, že nejsou upravené, že mu chybí někde soubor version.h. Je jich tam hodně, ale zrovna v tom adresáři, kde ho chcce, žádný. Bohužel v backports není pro toto jádro kbuild, takže ani jiný postup, který jsem našel, nebyl použitelný. je možné nějak pro toto jádro nainstalovat ovladač pro nvidii? Nebo radši jít zpět na 2.6.30. Pokud mi tam zase bude fungovat ta televizní karta... Díky za navedení.

Petr Krčmář

Napadají mě dvě věci: ten kbuild se nedá doinstalovat? Ale hlavně: zkus v tom adresáři s jádrem napsat make prepare.

luh

kbuild se pro jádro 2.6.32.2-686 doinstalovat nedá, protože ho do backports pro lenny nedali. Netuším proč. Je jenom ve squeeze. Díky za tip, ten make prepare pomohl. Kompilace ovladače však skončila s chybovým hlášením "Error 1", což není moc popisné, takže se asi asi budu muset obejít bez ovladače. Tenhle chaos mě dost frustuje.