Přechod z Ubuntu na Debian

Založil Elrus, 18. 06. 2011, 15:26:10

Předchozí téma - Další téma

sabraq

To je dobré, nedávno byl Squeeze aktualizován na verzi 6.0.3. Tak mám vypálené DVD, co nevidět se na to vrhnu. Snad nebude problém ponechat si oddíl /home z Lucida...

Ota Trkola

Nevím z jakého důvodu chceš zachovat /home z Ubuntu, ale předpokládám, že kvůli uloženým datům. Pokud tomu tak je, promazal bych před instalací skryté složky v tomto adresáři. Ty si zobrazíš v Nautilusu pomocí ctrl+H. Pokud chceš zanechat /home právě kvůli konfiguračním souborům, tak bych se toho trochu bál a já osobně bych to nedělal.

sabraq

Citace od: Ota Trkola kdy 14. 10. 2011, 10:52:59
Nevím z jakého důvodu chceš zachovat /home z Ubuntu, ale předpokládám, že kvůli uloženým datům. Pokud tomu tak je, promazal bych před instalací skryté složky v tomto adresáři. Ty si zobrazíš v Nautilusu pomocí ctrl+H. Pokud chceš zanechat /home právě kvůli konfiguračním souborům, tak bych se toho trochu bál a já osobně bych to nedělal.
Proč ne? Používá jednak stejnou verzi gnome, ale o jeho nastavení mi nejde. Počítám, že v jednom účtu nechám asi jen thunderbird, kde je tuna pošty a adresáře, které se netýkají nastavení jsou jasný no a pak se uvidí...

Ota Trkola

Samozřejmě zkusit to můžeš, přinejhorším problémové konfiguráky smažeš a je to.

sabraq

Mimochodem díky, že jsem nemusal stahovat všech 8 instalačních DVD  ;D.

hans_

#50
ahoj, nejakou dobu pouzivam ubuntu a stejne jako mnoho jinych I ja nepatrim zrovna k milovnikum unity. rad bych presel na debian. stahnul jsem si tedy squeezy a sel na to. prvni na co jsem narazil (ale predtim pozorne precetl jak na to na tomto foru) byla instalace ovladacu na nvidii - postupoval jsem presne dle navodu - nicmene po restartu nenabehne gnome, nefunguje ani ctrl+alt+F1 atd. uz jsem zkousel veci jako stahnout si nove jadro 3.1.0-1, zkompilovat jej a nainstalovat, ale take nic. prosim o radu

jeste dodam ze tedko bezim na wheezy a vse (vcetne instalace nvidia ovladacu) funguje

tak nakonec VYRESENO !!!
- stahnul jsem, prekompiloval  a nainstaloval posl. kernel
- stahnul a nainstaloval driver rucne

jurmich

#51
nechcem zakladat novu temu. som dalsi, ktory chce z ubuntu na debian. som na zaciatku cesty od klikacky k terminalu. stahujem a tlacim si navody na prikaz. riadok. parkrat som debian uz mal, ale hned po instalacii som usiel spat k ubuntu. teraz uz chcem vydrzat. stiahol som si 700mb gnome-shell 64b cd kedze chcem instalovat cez wifi do ntb. naposledy mi to na ntb nevedelo pocas instalacie rozbehat net mal som 2 moznosti cez eth0 a wlan- obe nic. (odpuste moj laicky pristup) po instalacii som nevedel najst ikonu na siete aby som skusil ako v ubuntu sa prihlasit k wifi sieti.

co robit uz pocas instalacie aby bol pristup na internet?
co robit aby som sa vedel po instalacii pripojit cez wifi?

to je moj problem. dakujem.

Ota Trkola

K prvnímu dotazu - pokud má síťový prvek, ať už wifi karta nebo ethernet, podporu v jádře systému, bude automaticky detekován instalátorem a nabídnut k použití krátce po začátku instalace.

Druhý dotaz - nevím co máš za wifi kartu, tak to kdyžtak napiš, abychom poradili konkrétněji. Obecně je ale v Debianu s prostředím Gnome použit pro managment síťového připojení Network Manager, který by měl být k dispozici hned po instalaci, pokud instaluješ full systém. Pokud ne, jednoduše ho doinstaluj. Nicméně klíčový údaj je typ wifi karty, je dost možné, že bude potřeba doinstalovat firmware k danému typu.

jurmich

instalujem to do ntb asus k50ij-sx078.

pozeram cez win do spravcu zariadeni a je tam ze sietove adaptery su: "Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E Ethernet Controller" a "Atheros AR9285 Wireless Network Adapter





ps: nemozes mi napisat prikaz cez ktory to zistim v terminale nech si napisem do notesa. pls dik.

Ota Trkola

Příkaz v Linuxu je

$ lspci

Jinak wifi karta i ethernet by měly být podporovány, jen musíš mít pro wifi nainstalovaný balík wireless-tools.

jurmich

zatial dik. o chvilu sa pustim do instalacie. pripadne problemi napisem sem.

Ota Trkola

OK, klidně se ptej, není problém poradit, pokud budeme vědět... ;D

jurmich

teraz ma napadlo. disk mam rozdeleny na 4 casti:

- w7 c: cca 40 gb ntfs
-linux ext4 cca 20gb
-linux swap 500mb
-"w7 sklad" zbytok ntfs


najradsej by som rozdelil tu linux particiu ext4 na 2 x 10gb:
jednu pre /
druhu pre /home.

ako to spravit aby som neprisiel o data na windows particiach?
vdaka

Ota Trkola

Buď pomocí liveCD nějaké linuxové distribuce /že by Ubuntu? ;D/ Nebo přímo při instalaci Debianu během rozdělení oddílů.

jurmich

toto viem dakujem  ;)

islo mi skor ci je riziko straty dat? + nejaky ten tip

tak skusim