Skype na debiane

Založil Erich Stark, 06. 02. 2009, 11:52:17

Předchozí téma - Další téma

Erich Stark

Zdravim už ste skušali na debiane alebo .deb systeme vseobecne? Mam s tym problemy,stahol som ho z ofc stranky a nainstlaoval,vsetko prebehlo v poriadku. Ale neviem ako rozbehnut mikrofon nemozem nikomu zavolat lebo to pise nejaku blbu hlasku s audioplaybackom.
Popripade som skusal rozbehnut najnovsi skype na windows cez wine ale to nejak nefachalo :-D
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

tom.i

Jukl ses v nastaveni skype, jestli mas spravnej vystup a vstup, pak jestli nemas MUTE na mikrofonu. Jetli mas vse zapojeno dobre a tak.. milion pricin ;)
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Debian Lenny 64bit, KDE 4.2

airlive

1. Nainstalovat balíky:
gstreamer0.10-pulseaudio
libao-pulse
libsdl1.2debian-pulseaudio (tento nahradí balík libsdl1.2debian-alsa)
libasound2-plugins
libflashsupport

2. Zapnout podporu Pulse Audia pro aplikace používající GStreamer: v Systém > Volby > Zvuk vybrat u všeho PulseAudio
3. Aby ALSA používala PA, stačí příkaz asoundconf set-pulseaudio
4. V souboru /etc/libao.conf změnit řádek default_driver z alsa na pulseaudio

Teď by všechny aplikace měly používat PulseAudio, mě to pomohlo, hraje mi teď vše, co jsem zkoušel. Původní postup je na http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=711274

airlive

2)
1. Zazálohujte si /etc/pulse/default.pa
2. Otevřete /etc/pulse/default.pa v nějakém editoru, před řádek "load-module module-hal-detect" napište # (zakomentujte ho), a na konec souboru přidejte řádky
load-module module-alsa-sink device=dmix sink_name=output
load-module module-alsa-source device=dsnoop

(Ony už tam sice jsou, ale zakomentované a ne celé.)
3. Do souboru ~/.asoundrc přidejte
pcm.skypeout {
type plug
slave.pcm "dmix"
}
ctl.skypeout {
type hw
card 0
}
pcm.skypein {
type plug
slave.pcm "dsnoop"
}
ctl.skypein {
type hw
card 0

4. Ukončete PulseAudio a znovu ho spusťte:
killall pulseaudio
pulseaudio &

5. Spusťte Skype, v Options vyberte Sound Devices. Pro Sound Out a Ringing vyberte zařízení skypeout, pro Sound In vyberte skypein. Restartujte Skype a mělo by to fungovat.

Zkoušel jsem sice jenom zkušební hovor, ale ten šel. Pokud se cokoli pokazí, obnovte /etc/pulse/default.pa z vaší zálohy a znovu spusťte PulseAudio (bod 4).


Petr Slunský

airlive:
myslím, že by to mohlo jít i jednodušeji. Podle mě je důležité správně zvolit hw vstupní a výstupní zařízení, mít ovladač zvukovky s podporou mikrofonu, nastavit úroveň mikrofonu a mělo by to jet. (i bez výměny alsy)
Debian

Boogey

Taky bych se spis priklanel k problemu nastaveni zvuku ve Skypu. Debian( Lenny ) jsem uz instaloval na nekolika PC jako desktop a kdyz jsem stahl .deb balicek ze Skype.com, tak to vzdy jelo bez nejakeho dalsiho krkolomneho nastaveni.
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

Erich Stark

Navody ktore su tu som este neskusal ale na skype sa mi dalo rozpravat iba ked som zapojil externy mikrofon..ale bol by som radsej kebyze mi ide ten interny...
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Boogey

Musis zvolit na zvukove karte vstup(pokud to skype neudela za tebe). Cili si spust, pokud mas KDE, program KMix a tam se to da prepnout. Popripade muzes zkouset nejakym nahravacim softwarem, odkud jde vstup.
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

Erich Stark

Nejak mi to nefacha..neni problem s tym ze by trebalo nainstalovat driver na mikrofon?
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Boogey

Driver na "mikrofon" by prichazel v uvahu v pripade, ze bys mel mikrofon v USB kamere nebo necem podobnym. Pokud je to jen druhy mikrofon ke zvukove karte, tak bych hledal problem v nastaveni vystupu, jak tu jiz nekolik lidi psalo.

Jednou uz jsem takhle rozjizdel mikrofon v nejaky Logitech kamere a to byla docela neprijmena a dlouha prace, i kdyz se povedlo. Myslim, ze je potreba spravne nastavit modul usb_audio a spravny poradi nacitani modulu.
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)