lxde-stable alebo lxde-testing

Založil lukves, 10. 09. 2009, 17:32:11

Předchozí téma - Další téma

lukves

chcem sa opýtať či je lepšie debian-stable alebo debian-testing u xfce-lxde cdcka? planujem instalnut lxde a preto by som chcel vediet ci je nejaky velky rozdiel u lxde ohladom testingu a stable.
ide mi aj o to aby som sa vyhol tazkostiam, ktore mozu nastat ale ak velky rozdiel nie je tak ostanem u stable
Uživateľ operačného systému GNU LINUX, najčastejšie Suse a Debian.

Ota Trkola

Já sám za sebe můžu prohlásit, že testing je v současné době téměř nepoužitelný. Zkoušel jsem ho naposledy dnes (Gnome) a absolutní katastrofa. Padal Nautilus, nešel inicializovat ovladač GK, chybné hlášení o aktualizacích, neustále se měnící nastavení zvuku. Po 2 hodinách jsem to opět vzdal a vrátil se na stable. To je naprostá pohoda a na systému se dá normálně pracovat. Takže se rozhodni podle toho co se systémem zamýšlíš. Pokud chceš na systému pracovat, tak dej stable. Pokud ti nevadí chyby a pády aplikací a podobné věci, tak si dej testing. Ale upozorňuji, že je to můj názor a ostatní mohou mít jiné mínění.

Boogey

Ja pouzivam testing s KDE4 a mam tam i takovej domaci server pro vlastni potrebu. Zadny problemy, ktery by znemozovaly praci, jsem nezaznamenal.  Jen drobnosti( v K-menu neni ikonka restart apod. )
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

lukves

Takže nahodim stable.. už som dlho nemal na disku debiana tak teraz dufam ze to vyjde hladko.
Uživateľ operačného systému GNU LINUX, najčastejšie Suse a Debian.

lukves

Takže mam lxde-stable-5.0.3 a vyzera to ok. pri instalacii som odpojil kabel od sietovky aby to zbytocne nezdrzovalo tahanim balickov z netu kedze nemam najrychlejsi net.
Uživateľ operačného systému GNU LINUX, najčastejšie Suse a Debian.

Erich Stark

Citace od: lukves kdy 16. 09. 2009, 17:12:23
Takže mam lxde-stable-5.0.3 a vyzera to ok. pri instalacii som odpojil kabel od sietovky aby to zbytocne nezdrzovalo tahanim balickov z netu kedze nemam najrychlejsi net.

Kebyze pri instalacii nepouzijes "zrkadlo" tak ti to z netu nic nestahuje
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

yerry

U mna testing/unstable + par balickov z experimentalu a je to v pohode. Pravdou je, ze v testingu obcas nieco zahapruje, napr. Nautilus a pod., preto aj ta unstable vetva, kde uz bol bug opraveny. Velkym pomocnikom pri instalacii balickov hlavne z inych vetiev ako stable je balik apt-listbugs, ktory vypise, kolko akych znamych chyb inatalovany balicek obsahuje a ci ho/ich chcete nainstalovat. Pisal som to uz aj v inom vlakne, pre zmenu balicek apt-listchanges vypise, ake zmeny balicek oproti predoslej verzii obsahuje, ak je nakonfigurovany postovy system, odosle o tom aj spravu e-mailom.
O Linuxe korektne aj nekorektne, ale hlavne bez obalu... --> http://inylinux.blogspot.com/

Martin 'Želva' Malý

M připadá stable už dost zastaralý a některé balíčky se mi v něm nechtěly nainstalovat, protože závislosti odkazovali na nějaké další balíky, které byly v repozitářích jen ve starých verzích a byli potom navzájem nekompatibilní.

Testing mi teďka jede velmi slušně, upgrade stable→testing teda nefungoval a momentálně se rvu s OO.o, furt to zamrzá... Jinak v pohodě.
... osobní počítače jsou nanic a opravdu nikdy nedělají to, co se po nich chce. Fakt. I když na něm třeba běží Debian, Ubuntu, Widle, Mac, je to skoro furt to samé... :-( ...

Erich Stark

Ja momentalne pouzivam debian lenny gnome, ale cakam kym bude freeznuty testing a dam si jeho, pretoze skor preferujem KDE
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Ota Trkola

Až bude freeznutý squeeze, tak začne bejt nudnej a starej... :D To abych pak najel na všech kompech na Sida... :P