Jde udělat reinstall systému tak, aby vše zůstalo zachováno?

Založil ulo, 07. 12. 2010, 14:15:27

Předchozí téma - Další téma

ulo

Ahoj, mám následující dotaz:
ze starého železa se udělal image systémového disku a přenesl se na nový disk v novém železe - potud vše ok. Problém ale je, že to nenabootuje.

Boot se zasekne na: 

/sys/block/hda/dev to showup
No such file or directory

a po chvíli ta muka skončí hláškou:

Kernel panic - not syncing: attempted to kill init!


Pak už se nic dalšího neděje.

Jako první jsem zkoušel změnit bootovací disk v GRUBu z hda na sda (jako sda mi ho našel i přímo instalátor, když jsem si spustil novou instalaci, takže ten disk by měl být označen pro GRUB správně) - nepomohlo. Potom jsem zkusil vyměnit ten nově plánovaný SATA disk za jiný IDE, jako byl ten původní (a opět změnit v GRUBu nastavení bootování) a opět nepomohlo.

Já bych chtěl docílit toho přenesení z image a ne celou čistou instalaci - proto se dělal ten image, aby se to jen přeneslo v případě havárie.
Potřebuju tedy udělat reinstall systému bez formátu disku - chci docílit toho, že mi všechny skripty a aplikace, co jsou na starém disku budou opět fungovat na novém disku, který je v novém stroji.

Napadá mě, udělat čistou instalaci bez formátu disku a pak do ní případně zkopírovat z toho starého image ty skripty, pokud by se během instalace ztratily. Jenže to je pěkně pracné a navíc se můžu překouknout a na něco zapomenout. Nejlepší by bylo, kdybych mohl přes ten imgage rovnou přelíznout novou instalaci tak, aby mi všechna nastavení zůstala a po bootu vše zase chodilo, jako dřív. Ví někdo, jak na to? Díky.
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze

Yontalcar

#1
Pravděpodobně to bude ještě chtít upravit /etc/fstab a možná regenerovat initrd

edit: Máte definovat disky pomocí UUID - pak tyhle problémy odpadají
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

koljin

Teoreticky vzato je možný takovou věc udělat. Když rozumnym způsobem přeneseš soubory/binární image na novej disk, pak se nabootuje např. pomocí instalačního média do konzole, updatne se nastavení grubu a zapíše se a pak se asi znova vygeneruje initrd, protože jinak jádro nemusí bejt schopný připojit root filesystém...

Pak musíš ale upravit/opravit nejrůznější nastavení specifický pro tvuj starej počítač... nejmarkatnější příklad je třeba ten /etc/fstab, kterej uved Yontalcar. Ale takovejch nastavení může bejt víc a těžko říct, jestli člověka napadne všechno... No sám sem zvědavej jestli to bude běhat, já bych se do toho nepustil :D

ulo

#3
Nakonec po marných pokusech jsem byl nucen udělat čistou instalaci Lennyho a ted tam ručně všechno přidávám - v***r, ale, co se dá dělat...
Díky za rady.
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze