Vaše okolí vs. Linux

Založil jimi, 08. 01. 2009, 17:08:46

Předchozí téma - Další téma

jimi

Zdravim, rád bych si udělal obrázek, jak je to u Vás s názory na linux od Vašich známých. Já osobně se ve škole dostávám do styku s nezájmem až fanatickým anitilinuxasizmem (to je slovo :D), vše co je OpenSource je špatný a jen Windows je dobrej. Mě by to nevadilo, ale nejhorší je že oni snad ani nikdy neviděli linux (o to horší to je, protože dělám výpočetní techniku :)). Z okolí znám jen 4 lidi, co používáj linux, jednoho kterej mě na něj "přeformátoval", druhej můj kamarád od dětství (Klusik) a zbylí dva jsem na Linux "přeformátoval" já.
Toho bohdá nebude, aby český linuxák z boje utíkal...

klusik

Citace od: jimi kdy 08. 01. 2009, 17:08:46
Zdravim, rád bych si udělal obrázek, jak je to u Vás s názory na linux od Vašich známých. Já osobně se ve škole dostávám do styku s nezájmem až fanatickým anitilinuxasizmem (to je slovo :D), vše co je OpenSource je špatný a jen Windows je dobrej. Mě by to nevadilo, ale nejhorší je že oni snad ani nikdy neviděli linux (o to horší to je, protože dělám výpočetní techniku :)). Z okolí znám jen 2 lidi, co používáj linux, jednoho kterej mě na něj "přeformátoval" a druhej můj kamarád od dětství (Klusik).

Mno,

tak v mém okolí je to podobné, ale asi "zasívám semínko svobodného software" déle, protože krom tebe znám ještě pár lidí, kteří buď na linu jsou (John - tvůj formátovač, moje přítelkyně, další (tobě neznámí)). Prostě hezky jsi to popsal - jde oto, že na tebe odmala tlačí WIDLEWILDEWIDLEWIDLE a tak ani nemáš možnost vykouknout ;) ;) Moc hezky to přirovnal jeden člověk na root.cz, že prý "M$ ti dá zlatou klec" - je to tak ;) Když se pohybuješ "v kleci", je to paráda, ale nevíš, že je nějaké "vněklecí" ;) ;)

Dál nemyslím, že je nějak vhodno či nutno pomlouvat widle, je to fakt oper. systém (a ne že ne), ale prostě jsme lidi, kteří si vybrali něco jiného, protože jim Widle nevyhovují. Tečka ;)

A děkuji za zmínku o kamarádství z dětsví, už je to doba, co jsi byl ještě malej jimíšek a já balil tvojí ségru :-D :-D
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

Visterius

Po tom, co jsem pár lidí seřval, že jsou to fanatici, co nic jiného než winy neviděli, a jak to tedy můžou posoudit, že mi za používání Linuxu nadávají, už problémy nejsou; spíš jsem protlačil pár Ubuntu a nainstaloval dva Debiany.

Memento Mori

Debian Sid, E17..

,,Internet je to modré e na ploše, po jehož spuštění se zobrazí Seznam internetu."

nazir

V okolí žádného aktivního linuxáka nemám (pokud tedy neberu v potaz skutečnost, že v práci na něm jedeme) a ty windows pozitivní nechávám napokoji (stejně jako oni mne :^)).

BTW: k nějakému aktivnímu konvertování svého okolí "na tu jedinou pravou víru" zastávám krajní odpor.

jimi

Citace od: nazir kdy 08. 01. 2009, 17:50:44
V okolí žádného aktivního linuxáka nemám (pokud tedy neberu v potaz skutečnost, že v práci na něm jedeme) a ty windows pozitivní nechávám napokoji (stejně jako oni mne :^)).

BTW: k nějakému aktivnímu konvertování svého okolí "na tu jedinou pravou víru" zastávám krajní odpor.

Tak já taky nejsem takovej typ člověka, co řekne ,,Teď pojď přejít na Linux, nebo uvidíš",  taky to nemám rád. Ty dva jen věděli, že ho používám, jeden se mě zeptal jakej je, já mu řekl že dobrej, pomohl jsem mu s instalací a od teď používá widle jen na CoD2, tomu druhýmu se zas furt widle kazili, tak mi psal co má udělat aby, jsem mu napsal aby si sehnal ubuntu  ;D a on na něj přešel, teď jsou oba dva spokojení, ten druhej už by linux prej neviměnil :)
Toho bohdá nebude, aby český linuxák z boje utíkal...

klusik

Citace od: nazir kdy 08. 01. 2009, 17:50:44
V okolí žádného aktivního linuxáka nemám (pokud tedy neberu v potaz skutečnost, že v práci na něm jedeme) a ty windows pozitivní nechávám napokoji (stejně jako oni mne :^)).

BTW: k nějakému aktivnímu konvertování svého okolí "na tu jedinou pravou víru" zastávám krajní odpor.

Přesně tak, musím souhlasit, ať si každý používá, co se mu líbí - ale aby se mohl rozhodnout, musí nejdřív vědět, mezi čím volit ;) ;) A o to se snažím ;) ;)
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

kouzer

Já když jsem s Linuxem začínal, tak v mém okolí nebyl žádný linuxák a není tu ani teď. Nikomu jsem ho nikdy neukazoval ani jsem nikoho na něj nenabádal. Kamarádi si ze mě někdy dělaj srandu, ale nijak mě to netrápí. Ať si každý používá co libo.

klusik

Takhle, abych napsal taky svůj názor a nejen odpovědi;

Prostě linuxu fandím, to je jasné. Ale nebaví mě poslouchat kidy lidí, kteří pořád melou "jsem na widlích, štve mě to, tak přejdu na linux" a blablabla a nikdy nepřejdou ;) Mě widle štvou, tak jsem na linu. Hotovo ;) A žádný "ale mě tam nefunguje ..." a "ale já nemám ..." ;) Prostě widle jsou zahozený a beru to tak, že jedinej systém je lin teď pro mě.

Takže nemám žádnej záložní win, kdyby "něco", prostě se snažím všecko řešit tak, aby mi to fungovalo na jedn om systému. Pokud můj systém nedokáže to, co od něho očekávám, potom je to systém špatný a nemá smysl, abych ho na počítači měl ;)

Tot můj názor, prosím kamenujte ;) ;) ;)
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

Petr Krčmář

Já jsem taky vyrostl z násilného přeinstalovávání všeho na Linux. Ale kolem mě v nejbližším okolí je většina počítačů na Linuxu - zájemcům instaluji Ubuntu (protože to je Debian :-D). Většina lidí v rodině i část známých používá Ubuntu a jsou naprosto spokojení. Vyhovuje jim hlavně balíčkovací systém, automatické aktualizace, bezproblémový provoz a neexistence virových hrozeb.

jimi

Citace od: Petr Krčmář kdy 08. 01. 2009, 18:35:43
Já jsem taky vyrostl z násilného přeinstalovávání všeho na Linux. Ale kolem mě v nejbližším okolí je většina počítačů na Linuxu - zájemcům instaluji Ubuntu (protože to je Debian :-D). Většina lidí v rodině i část známých používá Ubuntu a jsou naprosto spokojení. Vyhovuje jim hlavně balíčkovací systém, automatické aktualizace, bezproblémový provoz a neexistence virových hrozeb.

Tak, moje ségra byla celý prázdniny taky na ubuntu, ale kvůli škole musela přeinstalovat na XP (nákej účetnickej program)(to zrovna řiká můj profesor na počítače, na kreslení používáme Autodesk Inventor, jen protože ministerstvo za jeho schválení dostalo penízky do kapsy, on sám je proti tomu programu, ale prostě se to musí používat, to samý s učením s počítačema, jen widle, při matuře musíme na PC widle i naistalovat). Jinak, kdyby HW PC mojí mámy vyhovoval ubuntu, už by byla aspoň ona na linuxu (furt mi řiká, abych ji to tam zkusil nák nainstalovat, ale když jí tam nejde grafika... sice se učila ve škole DOS, ale tušim že internet by se nezobrazoval bez GUI moc dobře :-D).
Toho bohdá nebude, aby český linuxák z boje utíkal...

klusik

Jimmi:  No jasně, tohle je na školách to nejhorší - místo všeobecného přehledu ti vnutí jednu věc. Ale zase chápu, že na jednu stranju je těžké se zavděčit všem, nedá se nic dělat.

Ohledně toho zobrazovíní v konzoli - zkus links (apt-get install links) ;) A uvidíš, jak šlape bez gui ;) ;)

Hoj ;)
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

klusik

Citace od: Petr Krčmář kdy 08. 01. 2009, 18:35:43
Já jsem taky vyrostl z násilného přeinstalovávání všeho na Linux. Ale kolem mě v nejbližším okolí je většina počítačů na Linuxu - zájemcům instaluji Ubuntu (protože to je Debian :-D). Většina lidí v rodině i část známých používá Ubuntu a jsou naprosto spokojení. Vyhovuje jim hlavně balíčkovací systém, automatické aktualizace, bezproblémový provoz a neexistence virových hrozeb.

No, já začal u taťky, tomu jsem nainstaloval Mandrivu 2007 a postupným urpmi dist-upgrade je dnes až na Mandrivě 2009 ;) Kdysi jsem ji používal, byla fajn, ale ubuntu mi přijde "sofistikovanější" - sice pro nemá nováčky velmi zajité přinosnou aplikaci "správa PC", kde se dá nastavit kde-co, ale zase je bezproblémové, svižnější, a prostě human vypadá skvěle ;) ;)

Taťka to chtěl sám nainstalovat, takže to není "náseilné", ale teďkon v sobotu budu instalovat Ubuntu - má problémy, které už jsou prostě "moc" (ve virtualboxu mu běží widleXP a na tom Money - má licenci, takže i když se mu Winstrom líbí, tak ... je to k ničemu). No a Money pod wine funguje dobře, ne že ne, ale má rozhozený tisk (jiné fonty - i po doinstalu XP widlefontů, pořád je to "divné"). 

Také mě napadl Debian pro něho - jako testing větev nebo tak, nevím, proč ne, ale nevím, jestli on, jako nováček, by měl pro něho takové pochopení - i když možná ano ;) Jediné mínus by na tom asi viděl to, že má prost ěproblém s konzolí a s čímkoliv konzolovitým. Se mě vždycky zeptá, jak co udělat a když řeknu "alt-F2 a gnome-terminal", tak už vidím, jak se mu to nelíbí a musí se hodně přemolouvat ;)
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

Antonín Mička

no, v hospodě máme jiná témata k diskusy, teda, pár lidí to ví, a je jim to fuk, no a těm co to vadí, tak mě většinou moc rádi nemaj a hledaj si jakýkoliv důvod do mě rejt, takže je povětšinou ignoruji

airlive

K tomuto tématu bych se vyjádřil ve smyslu,že spousta lidí se neustále schovává za majoritní skupinu uživatelů winů a hloupými urážkami jen dokazují svoji omezenost a především neznalost problematiky.Nemusím zde nic linkovat,všichni zde už byli terčem útoků a posměchu na všelijakých forech kde se ve znaku objeví tučňák nebo napíše,že není uživatelm win.
Nejsem fanatický*linuxák*, ale já i vy zde na fóru víme to své ;)

klusik

Citace od: airlive kdy 08. 01. 2009, 19:52:29
K tomuto tématu bych se vyjádřil ve smyslu,že spousta lidí se neustále schovává za majoritní skupinu uživatelů winů a hloupými urážkami jen dokazují svoji omezenost a především neznalost problematiky.Nemusím zde nic linkovat,všichni zde už byli terčem útoků a posměchu na všelijakých forech kde se ve znaku objeví tučňák nebo napíše,že není uživatelm win.
Nejsem fanatický*linuxák*, ale já i vy zde na fóru víme to své ;)

Mně to ani nepřijde jako "nadřazování se", ale prostě jen "lenost" podívat se na to jinak ;) Spíše slýchávám "mně to vyhovuje, protože ...", ale jsou to (dle mého) jen zástupné výmluvy, prostě jsou na widlích lidi zvyklí a jen se bojí experimentovat. Proto na ně netlačím, ale snažím se jim věc ukázat v lepším světle a spíše, než intenzivně, působit kvalitativně.
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz