Změna počtu zadávání hesla

Založil zmena, 25. 07. 2013, 11:22:03

Předchozí téma - Další téma

zmena

Ahoj. Potřebuji zvýšit počet pokusů zadávání hesla při startu systému. Tři pokusy jsou prostě málo  :). Na gůglu jsem bohužel nic nenašel.... Prosím, poraďte. Děkuji.

Petr Krčmář

Budeme muset trochu víc naleštit křišťálovou kouli: kam přesně se hlásíš? Na řádce nebo do X? Jaký používáš login manager?

zmena

Děkuji za reakci. Po startu systému naběhne okno. Totéž po probuzení a po odemknutí obrazovky. Login manager nevím jak zjistit. Prostě ten, co se nainstaloval při instalaci systému. Je to verze debian 7.1.

karel kudrna

#3
Nápadně mi ten problém připomíná fintu se záměnou z a y ( anglická a česká klávesnice). Zkus při přihlášení zaměnit ty písmenka... někdy bývá pro přihlášení anglická. vlastně v konzoli skoro vždycky....
Pak taky upozorňuju, že po instalaci vetšinou nejdou číslice automaticky na přihlašovací obrazovce (zapnout numlock).
x-window-manager bych zatím nechal spinkat... uvidíme...
hmmm...

zmena

#4
No Já bych právě radši zvýšil ten počet pokusů. Vše co píšeš je ošetřeno, ale.... pro mne jsou prostě tři pokusy málo...

Edit admin: Necitujte příspěvky nad sebou, zhoršuje to čitelnost.

Petr Krčmář

No, když já právě nevím, který ten login manager se instaluje. Já instaluju Debian vždycky v holém stavu a pak si tam ručně dotlačím, co chci já. Může to být KDM, GDM, LightDM, XDM, cokoliv. Přihlas se a podívej se do souboru /etc/X11/default-display-manager. Tam najdeš odpověď. Tu nám sem postni a pak ti poradíme :D.

zmena

Takže v  /etc/X11/default-display-manager se nachází text:

/usr/sbin/gdm3

Petr Krčmář

Bohužel jsem na nic nepřišel, prošel jsem konfiguráky GDM, konfiguraci PAM, ale nikde žádné limity nevidím. Ale nepoužívám GDM, takže nemám žádnou zkušenost. Určitě ho používá Ota Trkola, ale ten má dovolenou, takže se objeví později. Třeba se ale najde někdo jiný. Ovšem taky je možné, že to je hardcoded přímo v tom GDM a bez rekompilace se s tím nepohne. Zdrojáky jsem nezkoumal.

zmena