[SOLVED] Audacious nehraje, vyhazuje abstraktní chybu

Založil Miro churchyard Hrončok, 14. 07. 2009, 14:07:13

Předchozí téma - Další téma

Miro churchyard Hrončok

Zdravím,

mám problém s přehrávačem Audacious. Od aktualizace na verzi 2 nehraje. Vyhodí na mě okno s chybou:



1. Bohužel stejná chyba se objevuje při použití jakéhokoli výstupního modulu. Tedy funguje pouze Null output plugin, což mi moc nepomůže.
2. Jak to zjistím? Jiné aplikace hrají (např mplayer).
3. DTTO

Mohli byste mi rpoím poradit, kde mám hledat chybu? Díky

bhy

používáte GNOME či KDE či něco jiného? (pokud jedno z nich, co je v jejich systémových nastaveních ohledně zvuku?) používáte pulseaudio? (nedostalo se tam s nějakým dist-upgrade?) když mplayer hraje, hrají i všechny ostatní audio aplikace a je problém výlučně v audaciousu? nebo i v ostatních gtk-based audio aplikacích? když pustíte audacious z terminálu, nepíše tam nějaké další chybové hlášky?

Miro churchyard Hrončok

Používám Xfce. Nemám žádné nastavení, jen mixér.
Pulseaudio nepoužívám, nedostalo.
Občas je problém u Flashe v prohlížeči, zvuk se začne trhat a kousat, často nepřestane znít ani po zavření stránky s videem, musím shodit Iceweasel.
Na zkoušku instaluji Rhythmbox, hudba hraje.
Píše: http://disk.jabbim.cz/churchyard@njs.netlab.cz/audacious-log.txt

bhy

ten flash s tím asi nebude souviset, to je holt zabugovaná proprietární technologie (youtube a spol snad časem přejdou na normální video formáty, je na to standard a nová mozilla to podporuje, už aby to bylo)..

nevím, jen mě napadá, jestli ta hláška "WARNING **: alsa_setup(): Failed to open pcm device (249): není souborem..." nesvědčí o tom, že hledá soubor /dev/pcm který tam není. zkusil bych, tedy je to trochu prasárna, vytvořit symlink /dev/pcm ukazující na /dev/audio

zkoušel jste v audaciousu v preferences > zvuk > zvukový systém > nastavení výstupního modulu > audio device jiné než default?

možná bych taky zkusil nainstalovat pulseaudio a použít ho jako zvukový systém v nastavení audaciousu

Miro churchyard Hrončok

Už to mám. V [audaciousu v preferences > zvuk > zvukový systém > nastavení výstupního modulu > audio device] stačilo změnit na default. Bylo tam konkrétní zvolené zařízení. Děkuji za tip (ač obrácený).