Rozdil mezi apt-*** a aptitude

Založil polo, 05. 09. 2009, 16:54:37

Předchozí téma - Další téma

polo

Ahoj chtel bych se zeptat zda prikazy apt-*** a aptitude jsou ekvivalentni? Zkousel jsem napriklad  apt-cache search burn a aptitude search burn a kazdy z nich nasel neco jineho.
Diky za radu.

Tomas Jancik


Yontalcar

ekvivalentní nejsou

co se týče vyhledávání, vyhledávání v aptitude je trochu komplexnější - přečti si referenční příručku aptitude: /usr/share/doc/aptitude/html/${jazyk}/index.html (v balíku aptitude-doc-${jazyk})
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

polo

Obema dekuji za info. Ale ve vyse uvedenem odkazu na diskuzi jsem odpoved nenasel a tuhle cestu na Debianu(Lenny) nemam /usr/share/doc/aptitude/html/${jazyk}/index.html. nemuzete mi ve strucnosti proc jsou vysledky vyhledavani jine? Zajima me hlavne to ze prosazovany a modernejsi aptitude da tech vysledku podstatne mene nez apt-cache search.
Diky

Yontalcar

Citace od: polo kdy 05. 09. 2009, 20:41:46
tuhle cestu na Debianu(Lenny) nemam /usr/share/doc/aptitude/html/${jazyk}/index.html
a máš nainstalovaný některý z balíků aptitude-doc-${jazyk}? například aptitude-doc-cs (~1,2MB)

Citace od: polo kdy 05. 09. 2009, 20:41:46
nemuzete mi ve strucnosti proc jsou vysledky vyhledavani jine? Zajima me hlavne to ze prosazovany a modernejsi aptitude da tech vysledku podstatne mene nez apt-cache search.
protože apt-cache prohledává implicitně i popisy balíků, kdežto aptitude implicitně vyhledává pouze v názvech balíků
$ aptitude search '?description(burn)'
by mělo dát stejný výsledek
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein