Dotazy > Internet a sítě

Offline instalace wpasuplicant networkmanager nmcli

(1/2) > >>

ermess:
Zdravím,

ve svém projektu (Graylog) se pokouším o minimalistickou instalaci DEB bez gr. prostředí. Instaloval jsem z flashky. Bohužel v testovacím PC je porouchaná integrovaná ethernet karta = jsem tedy odkázaný na USB-eth dongle nebo integrovaný WLAN adaptér. Vše se pokouším provést v "offline" režimu (buďto z instalační FLASH nebo vypáleného DVD.

* Pro zprovoznění USB-eth je nutné doinstalovat ovladač. Toto se nedaří (chybí package "make"). I přes testování asi 10 různých návodů, se nedaří.

* mount instalační flash OK
* editace Sources.list také OK
* povolit instalaci z neschválených umístění OK Package “make” se prý v daném umístění nevyskytuje.
* Vypálil jsme tedy instalační DVD a připojil k PC externí USB mechaniku, systém stále vyzívá vložení CD-Romu nebo že na daném médiu se package nenachází.

* je nutné upravit, kde má systém DVD hledat?
* je nutné mít všechna 3 DVD?
* možná mám špatně směrováno apt?
* mountovanou externí dvd mechaniku?
3. Tak jsem se pokoušel rozchodit integrovaný WLAN. Opět, nedaří se mi doinstalovat WPAsupplicant package ani Networkmanager ani NMCLI. Chápu správně, že bez doinstalování některé z jmenovaných packagí, wifi prostě nenakonfiguji? Pokud ano, máte tušení, co provádím špatně?

Omlouvám se za délku, snad to není zmatečné... Díky

radek_dr:
Bez GUI NetworkManager nepotřebuješ, vše musíš nastavit z terminálu. Nejprve rozchodit WiFi kartu, tzn. zjistit, jaký má čip. Nejjednodušeji to zjistíš příkazem
--- Kód: ---lsusb
--- Konec kódu ---
, ve výpisu najít něco jako 'Wireless network...'. část ID:####, např.:
--- Kód: ---Bus 001 Device 001: ID 1###:###2
--- Konec kódu ---
vygoogli, zjistíš čip a k němu pak hledej driver.... Až rozchodíš kartu, můžeš hledat, jak to připojit. Já jsem úspěšně postupoval podle nějakého návodu k Raspbianu, ale to je obecné pro linux. Hledej 'připojení wifi z příkazového řádku linux' nebo tak něco.
Když se nezadaří, ozvi se, pokusím se to najít...

ermess:
Ahoj a díky, super od NManageru tedy upouštím.

Přesto ale potřebuji jiný daemon, který bude řídit komunikaci mezi PC a AP.

Model WLAN adaptéru znám, ale bez instalace "daemonu" nebude přeci fungovat, ne? Zprovoznění wlan adaptéru je až krok číslo 2, pže mně chybí součást systému (služba/modul ve windows - daemon pod linuxem) "WPAsupplicant nebo NMCLI", která zprostředkuje bezdrátovou komunikaci mezi PC a AP, jestli se nepletu.

A to je právě můj problém = tohoto daemona potřebuji offline dostat do PC, ale nedaří se mi, viz výše.....

radek_dr:
Nejdřív musíš ten adaptér rozběhat, tj. mít správný firmware a modul v jádře. Postup najdeš právě podle toho čipu. Pak stačí třeba toto: https://tlukas.eu/uvod/pripojeni-raspberry-pi-na-wi-fi

ermess:
Radku dekuji, ale odkaz vůbec neřeší můj problém. Jak se zmiňuji, potřebuji offline instalovat démona “wpasupplicant” s integrovaným Wlan ovladačem problém nemám..
Dekuji.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi