Dotazy > Internet a sítě

Debian - po instalaci nejede internet

(1/3) > >>

JeMiToJedno:
Ahoj,
instaloval jsem Debian 8.6.0 bez grafického prostředí. Použil jsem CD s min dat a hodně věcí se stahovalo přes net-wifi. První problém byl se síťovými ovladači, tak jsem pres flashku dodal https://packages.debian.org/jessie/firmware-realtek a https://packages.debian.org/jessie/kernel/firmware-iwlwifi.

Při instalaci tedy net fungoval, ale teď už ne.  :(
Není problém v tom, že ty ovladače co byly na flash, se použili jen pro instalaci, ale nezavedli se do systemu?

Jestli potřebujete další info, či Vás napadá rada - tak mi pls pište přesně, co mám udělat. S Linuxem začínám a moc toho nevím.  :( Mám přečtenou příručku https://www.debian.org/releases/jessie/amd64/index.html.cs + pár odkazů a článků o linuxových distribucích.

Ntb chci mít jen na surfování na netu, tak jsem chtel jen naistalovat debian bez grafického prostředí (to se mi povedlo), v něm rozchodit Iceweasel (tady jsem ztroskotal) a to je vše. :)

Děkuji za pomoc
Jirka

Petr Krčmář:
Bude to chyba v síťování. V první řadě je třeba zjistit, co přesně nefunguje. Jak se připojuješ? Kabel bývá jistota. Pak nám pošli výpis příkazu ifconfig a route, případně obsah souboru /etc/resolv.conf

JeMiToJedno:
DŮLEŽITÉ: teď jsem v práci a na ntb nemám nastavenou firemní síť, tak nevím, zda ty výpisy k něčemu budou. Nejde mi sem vložit obrázek, tak jsem to vymyslel takhle: https://1drv.ms/f/s!AvWZMVBXoO2whrs0y4rupsULs5gwHA
 Soubor interfaces jsem si prohlížel kvůli tomuto odkazu https://wiki.debian.org/NetworkConfiguration, ale nevím, zda se to netýká jen kabelu?
Příkaz route mi zobrazí jen prázdnou tabulku - je tam jen záhlaví a nic víc.
Doma mám jen wifi, kabel nelze realizovat.

čepi:
Podle vlakna na rootu:

--- Kód: ---https://forum.root.cz/index.php?sid-forum=j7r5cl6elcbth114l1dce538p5&topic=14518.msg193603#msg193603
--- Konec kódu ---

kam psal o cca 30 minut driv nez sem, bych rekl ze nema nakonfigurovanou wifi v systemu.

Podle utrzkovitych informaci by mel mit firmware pro wlan kartu nainstalovany, mel by mit system bez grafickeho prostredi a tedy i bez NetworkManagera, bez moznosti pripojit se kabelem (eth0), takze by to chtelo doladit konfiguraci site v /etc/network/interfaces, wlan0, dle jiz postnuteho odkazu:

--- Kód: ---https://wiki.debian.org/WiFi/HowToUse?highlight=%28wifi%29#Command_Line

--- Konec kódu ---

Mozna jeste doinstalovat balicek wpa_supplicant, pokud v systemu neni.

--- Kód: ---https://packages.debian.org/jessie/wpasupplicant
--- Konec kódu ---
(balicek *.deb dole na strance stahnout dle pouzite architektury amd64/i386)

mosqa:
myslim ze to bude cele jednoduchsie ked si to nainstalujes rovno aj s grafickym prostredim - pre beh aplikacii ako iceweasel ho ajtak budes potrebovat, s tym co mas teraz spustis maximalne "textove programky", teda na surfovanie napr. nieco ako lynx.. pre zaciatocnika imho uplne nevhodne ak nejde o studijne ucely, a aj tu wifi v tom asi rozbehas jednduchsie..

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi