Instalaci gcc

Založil martind1983, 10. 12. 2013, 09:17:44

Předchozí téma - Další téma

martind1983

Zdravim.

Dufam, ze pisem otazku do dobrej casti fora. Ale je tu pisane, ze sprava a instalacia sw a ja sa o to da sa krvopotne snazim. Co sa tyka pouzivania Linuxu som relativne zaciatocnik. Ale co to uz viem. Pouzivam distribuciu Debian Squeeze v6.0.6 aspon, tak mi vypisal terminal. Moj problem je taky, ze by som rad instaloval nejake tie programiky a utilitky. Takze stiahnem si nejaky ten zpakovany a zkomprimovany zdrojak. Potom ho rozpakujem do rovnomenneho adresara a snazim sa pouzit po vacsine prikaz ". /configure" , aby mi vytvorilo "Makefile". No proste ako je pomaly v kazdom druhom manualy alebo na internete popisana instalacia zdrojakov. Lenze stale tu je jeden velky problem. Zial nemam na mojej distribucii nainstalovany ziadny "gcc" kompilator, ktory sa pouziva pre kompilovanie zdrojakov instalovanych programov. Skusal som ho samozrejme stiahnut aj ako zdrojovy subor aj ak debian balik. V prvom pripade mi to pri spusteni . /configure vyhlasi, ze nenasiel vhodny gcc kompiler ani ine druhy kompilatorov, proste chybu a nic sa nezmeni neviem to nainstalovat. V druhom pripade debian balickov mu zase chyba kopec zavislosti, takze mi to nenakonfiguruje. Teda vas chcem poprosit, tych co sa vyznate, ako mam nainstalovat gcc-cko na moju distribuciu alebo ako instalovat teda programy inym sposobom. Sa s tym uz pasujem zopar dni a uz som zufaly. :'(                 

Dakujem vam za pomoc.                                                                             Martin

mosqa