lenovo E531, fn tlacitko furt zapnute.

Založil Bum, 03. 08. 2014, 19:05:04

Předchozí téma - Další téma

Bum

Ahojte.

kupil som si lenovo e531 postupne zdolavam nastavenia, ale niektore veci netusim ako prepnut.
Napriklad tlacitko fn je furt zapnute. Teda napriklad f2 mi znizi hlasitost. ale ked stlacit alt + f2 neda mi moznost spustania programov. Musim stlacit fn + alt+f2.
Ma niekto napad?


Bum

Čiastočne vyriešene. Už to len nejak z automatizovať nech sa to vypne pri štarte.

Petr Krčmář

To je bohužel obvyklé chování na dnešních noteboocích. Většina uživatelů častěji potřebuje změnit jas a hlasitost než mačkat F1..F12. Ovšem dá se to přepnout v BIOSu. Hledej nastavení klávesnice a legacy mode fn.

Bum

Dakujem Peter. Tam som to nasiel ako prve, ked som to ale vypol neslo mi ani fn ani f -nic. Po zufalom hladani na nete ma napadla taka uchylka stlacit fn a esc a woala. Skoro ma vykotilo. :)
Takze zvyknem si.
Nakoniec budem mat asi vacsi problem s touchpadom, ten sa sprava uplne divne.
Skusim sa najpr pohrat zo zvukovkou. Nejde mi zvuk na skype. Vraj na novy skype treba pulse audio, tak som zvedavy co mi to rozbije. :)

Bum

no super. Tusim sa celkom skamaratime. mys uz funguje spravne. pulse zatial vyzera ze tiez a bluethoot sice vyuzivam minimalne ale ide aj to. takze uz nastavim zajtra len scaner a myslim, ze to bude vsetko. :)