instalacia driveru pre webcameru

Založil milosman1, 22. 02. 2009, 08:24:28

Předchozí téma - Další téma

milosman1

Ahojte,mam nainstalovany skype a chcel by som pouzivat webcameru,ale neviem aky driver treba nainstalovat.Webcameru ma typu 

Genius Look 317. :)
Debian Lenny spolahlivy system,ale nie na moj pocitac skoda.:(

airlive

Podívej se jestli je podporovaná:
http://mxhaard.free.fr/spca5xx.html
Pokud ano je tam i ovladač ;)

milosman1

Pozrel som sa na to,ale typ neni podporovany,nevies aky typ webky by som si mohol pouzit na ktoru je ovladac???
Debian Lenny spolahlivy system,ale nie na moj pocitac skoda.:(

airlive

Včechny které jsou na tom linku označeny → yes v sekci support.

Petr Krčmář

Obecně ke kamerám doporučuji web LinuxCamera.com. Tam píšou (velká tabulka dole na té stránce), že  Geniusy jsou podporovány ovladačem gspca. Nainstaluj si balíček gspca-modules-2.6-686 a kamera by se měla rozběhnout.

milosman1

Citace od: Petr Krčmář kdy 22. 02. 2009, 23:39:11
Obecně ke kamerám doporučuji web LinuxCamera.com. Tam píšou (velká tabulka dole na té stránce), že  Geniusy jsou podporovány ovladačem gspca. Nainstaluj si balíček gspca-modules-2.6-686 a kamera by se měla rozběhnout.

tak nainstaloval som si ten driver,instalacia prebehla v poriadku,urobil som restart,ale kamera mi iba svieti,v skype mi ju nenaslo.
Debian Lenny spolahlivy system,ale nie na moj pocitac skoda.:(

Petr Slunský

A máš Skype správně nakonfigurovaný?

Je nutné v nastavení vybrat zařízení kamery a zapnout, že se má kamera používat.
Debian

milosman1

Citace od: Spox kdy 23. 02. 2009, 21:07:26
A máš Skype správně nakonfigurovaný?

Je nutné v nastavení vybrat zařízení kamery a zapnout, že se má kamera používat.

No v nastaveniach ma ma stale
no device found
Ked pripojim kameru do usb,tak pocitac zacne pracovat ako keby ju nastavovoval.kamera mi zacne svietit a neprestane.
Debian Lenny spolahlivy system,ale nie na moj pocitac skoda.:(