Zablokovanie gnome baličkov

Založil Xgamer, 06. 09. 2011, 10:27:14

Předchozí téma - Další téma

Xgamer

Zdravím :)

Používam debian testing a poslednom čase sa v updatoch  stále sypú gnome 3.x balíčky. Ako by sa dalo spraviť aby sa baličky gnome neupdatovali na verzie 3.x? Hral som sa s mixovaním so stable vetvou resp. že som ich ručne zamykal ale to nie je uplne idealne riešenie... Ďakujem za pomoc :)
Scio me nihil scire.

Ota Trkola

V první řadě nechápu, proč používáš testing větev, pokud nestojíš o Gnome 3. V tvém případě je myslím nejlepší řešení zůstat na stable vydání.

Xgamer

Čakal som kto s tým pride..:) testing použivam pretože potrebujem vela vecí z testingu, tak  vtedy to nemá zmysel podla mna mixovat... ked zo stable vetvy by som mal len minimum(len gnome)... Preto by som bol rád ak by mi niekto poradil ako by som globalne zamkol verziu gnome baličkov ďakujem...
Scio me nihil scire.

Ota Trkola

Čistě teoreticky by na to šel použít apt pinning, ale byl by to haluz a nedoporučuju to. Pokud se týká aktuálních balíků na Debian stable, lze využít backports repozitáře, kde je aktuální Iceweasel (nyní verze 6.0.2), Gajim, Exaile nebo třeba Libreoffice atd. Jde o to, jaké balíky z testingu potřebuješ.

Xgamer

Mám tam hlavne systemové  baličky, napr. so starším upower mi nefunguje suspend, potom niektore veci ešte nešlapu preto som dal testing ... o backportoch viem ono skor mi asi ide o to že by som ich zamkol v aktuálnej verzií... čiže teoreticky nič čo suvisi s gnome by si neaktaulizovalo. Ono nečakal som že do testingu začne prudit tolko baličkov suvisiacich s prechodom na gnome 3... 
Scio me nihil scire.

Ota Trkola

Citace od: Xgamer kdy 06. 09. 2011, 21:09:50...Ono nečakal som že do testingu začne prudit tolko baličkov suvisiacich s prechodom na gnome 3...

A co jsi čekal? Že Debian zůstane na Gnome 2? Je potřeba si uvědomit, že testing je vývojová větev Debianu a tam prostě nové věci přicházejí zákonitě. A případná nestabilita je holt daň za potřebu mít nové verze aplikací.

Hobild

Jak synaptic, tak aptitude umoznuje oznacit/vnutit verzi balicku, kterou ma "podrzet", tedy NEinstaluje jine verze. Vyber si v systemu klicove komponenty, ktere si pomoci zavislosti zajisti, ze nebudou podobne subsystemy aktualizovany.
H.

Xgamer

Citace od: Ota Trkola kdy 07. 09. 2011, 17:17:27
Citace od: Xgamer kdy 06. 09. 2011, 21:09:50...Ono nečakal som že do testingu začne prudit tolko baličkov suvisiacich s prechodom na gnome 3...

A co jsi čekal? Že Debian zůstane na Gnome 2? Je potřeba si uvědomit, že testing je vývojová větev Debianu a tam prostě nové věci přicházejí zákonitě. A případná nestabilita je holt daň za potřebu mít nové verze aplikací.

Nestabilita neni ten problem ... len to že v testingu vznikne poriadny binec:) mix gtk2 + gtk3 hold nemyslel som dopredu :)
Scio me nihil scire.

alvinx

Taky jsem do testingu zavlek gnome-shell. Nejprve jsem to resil prechodem na XFCE, ale ted zkoumam fork Mate. Existuji balicky a autor se asi pokusi pridat je i jako oficialni do Debianu. Bude to sice nadlidsky ukol, ale treba se mu to povede.

https://github.com/linuxmint/Mate-Packages
http://mate.karapetsas.com:81/ (asi to presunou na neco rychlejsiho)