Debian Sid - přestal fungovat ovladač radeonhd [vyřešeno]

Založil Ota Trkola, 05. 04. 2010, 16:51:23

Předchozí téma - Další téma

Ota Trkola

Na Sidovi mi přestal fungovat radeonhd, proto jsem musel přejít na Squeeze, pokud by někdo věděl co stím, byl bych moc rád. Moje karta je HD2600XT 512MB.

Yontalcar

#1
standardní ovladač radeon nefunguje?
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Ota Trkola

Pokud v xorg.conf navolím ovladač radeon, tak 2D jde dobře, ale 3D nejde. Potřebuju 3D alespoň na Google Earth.

Nicméně mám pocit, že se cosi změnilo v Sidovi ohledně použití ovladače radeonhd, ale nevím co a nemůžu nikde nic najít. Tak kdybyste někdo na něco narazili, tak mi dejte vědět. Předem díky.

Yontalcar

Citace od: Ota Trkola kdy 06. 04. 2010, 20:27:04
Pokud v xorg.conf navolím ovladač radeon, tak 2D jde dobře, ale 3D nejde. Potřebuju 3D alespoň na Google Earth.

Nicméně mám pocit, že se cosi změnilo v Sidovi ohledně použití ovladače radeonhd, ale nevím co a nemůžu nikde nic najít. Tak kdybyste někdo na něco narazili, tak mi dejte vědět. Předem díky.
Podle wiki.x.org/wiki/RadeonFeature by radeon fungovat měl
zkus sem hodit /var/log/Xorg.0.log
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Ota Trkola

Tak v tom případě nevím v čem je chyba, když to tam píšou. Log sem nemá cenu dávat, když mám teď Squeeze. Ale mám tady screen s hláškou v konzoli předtím než přestal fungovat radeonhd. Třeba by to mohlo mít spojitost. Jiank na Squeeze mi radeonhd normálně funguje (včetně 3D) na Sidovi prostě ne a ne.


Yontalcar

ad radeonhd: jestli to nebude kernel modesettingem
ad radeon: jen mě napadlo: máš(měl jsi) nainstalovaný firmware-linux-nonfree?
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Ota Trkola

#6
ad 1) našel jsem toto: http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=575226 ale moc moudrý z toho nejsem.

ad 2) firmware-linux-nonfree jsem měl nainstalovaný, bez toho neběží radeon ani radeonhd. Ale 3D s radeon neběželo - Google Earth hlásil že je nutné aktualizovat ovladač, pak se GE spustil, ale bylo to nepoužitelný.

Sakra v čem může být chyba... :-\

Ota Trkola

#7
Tak jsem si pořídil dualboot Squeeze + Sid a posílám sem obsah xorg.conf a /var/log/Xorg.0.log.
Pokud by někdo věděl odkud vítr vane, budu vděčný. V Sidovi 2D funguje 3D ne (s radeon ani s radeonhd). Ve Squeeze jede 2D i 3D s radeonhd.


xorg.conf

Section "InputDevice"
   Identifier    "Generic Keyboard"
   Driver        "kbd"
   Option        "XkbRules"    "xorg"
   Option        "XkbModel"    "pc105"
   Option        "XkbLayout"    "cz"
EndSection

Section "InputDevice"
   Identifier    "Configured Mouse"
   Driver        "mouse"
EndSection

Section "Device"
   Driver        "radeon"
   Identifier    "Configured Video Device"
EndSection

Section "Monitor"
   Identifier    "Configured Monitor"
EndSection

Section "Screen"
   Identifier    "Default Screen"
   Monitor        "Configured Monitor"
EndSection


Xorg.0.log:

http://uloz.to/4493899/xorg.0.log


Yontalcar

jaký kernel máš nainstalovaný? máš ten nejnovější? (2.6.32-4)
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Ota Trkola


Yontalcar

tak si
a) nainstaluj jádro 2.6.32-4
b) načti modul radeon s parametrem modeset=1 (příp. nabootovat s parametrem radeon.modeset=1)
radši bys měl provést a), protože do 2.6.32-4 byly backportovány změny DRM z 2.6.33
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Ota Trkola

Tak jsem nainstaloval novější jádro a ono to funguje! Doufám, že to tak nějakou chvíli zase zůstane.

Yontalcar: Díky za rady a jednoznačně K+

Yontalcar

#12
Rádo se stalo
btw. kdyby si chtěl vědět, co mě vedlo k řešení
Kód (Xorg.0.log) [Vybrat]
(EE) RADEON(0): [dri] RADEONDRIGetVersion failed because of a version mismatch.
[dri] This chipset requires a kernel module version of 1.17.0,
[dri] but the kernel reports a version of 2.0.0.[dri] If using legacy modesetting, upgrade your kernel.
[dri] If using kernel modesetting, make sure your module is
[dri] loaded prior to starting X, and that this driver was built
[dri] with support for KMS.
[dri] Disabling DRI.
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Ota Trkola

Co prosím sloužilo jako zdroj, pokud to není tajný? :)

Yontalcar

Citace od: Ota Trkola kdy 10. 04. 2010, 15:08:25
Co prosím sloužilo jako zdroj, pokud to není tajný? :)
Co tím myslíš? Ten text je část Xorg.0.log (stačilo jako vždy hledat ^\((WW|EE)\))
To, že 2.6.24-4 podporuje KMS by default jsem se dočetl v changelogu
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein