Tipy, triky, návody - pouze návody, nevkládat dotazy! > Správa aplikací

Jak zrychlit Firefox (Iceweasel)

(1/1)

Roman Horník:
Na netu se dá najít spousta návodů, jak urychlit ve Firefoxu (Iceweaselu) načítání a vykreslování stránek, většinou se ale jedná o úpravu konfigurace skrze about:config, jenže tam může malá chybička zapříčinit i nefunkčnost prohlížeče.

Čirou náhodou jsem objevil skript, kterej by měl pro Firefox, a vlastně pro všechny Gecko-based prohlížeče, zakázat vykreslování pomocí Panga (Παν語), díky čemuž by se mohlo urychlit.

Stačí si vytvořit jednoduchej skript (např. firefox.sh), udělat jej spustitelným a udělat pro něj spouštěč. Obsah skriptu je dole:


--- Kód: ---#!/bin/sh
export MOZ_DISABLE_PANGO=1
iceweasel
--- Konec kódu ---

"iceweasel" lze nahradit jiným příkazem pro spuštění vešeho oblíbenýho Gecko-like prohlížeče, např. "firefox-3.7" aj.

Moc velký změny jsem nezaznamenal, ale na starších strojích budou snad zřetelnější.

Chimpy*Nuts:
K tomu skriptu?V com si ho vytvorim? a kde ho mam umiestnit.hlavne ako si mam vytvorit spustac?Ak by bolo mozne trosku to rozpisat v urcitych krokoch  ;D som lamka este.

Roman Horník:
Jednoduše, otevřeš textovej editor, naflákáš do něj onen kód, uložíš to třeba do domovský složky jako třeba firefox.sh (přípona tam ani nemusí bejt), uděláš jej spustitelným třeba tak, že otevřeš Terminál a spustíš v něm chmod +x /cesta/k-souboru/firefox.sh (bude-li se onen soubor jmenovat firefox.sh a zároveň bude v domovský složce /home/chimpy, pak to bude chmod +x /home/chimpy/firefox.sh , nebo zkráceně chmod +x ~/firefox.sh - vlnovka nahrazuje cestu do domovský složky uživatele, kterej v tu dobu příkaz spouští).
Spouštěč vytvoříš jednoduše, na panel, na plochu, nebo třeba v okně správce souborů (u GNOME je to Nautilus, i plocha je Nautilus) klikneš pravým myšítkem, v případě Nautila zvolíš něco jako Vytvořit spouštěč, v případě panelu Přidat na panel... > Vlastní spouštěč aplikace, ten přetáhneš kamkoliv na jakejkoliv panel. V obou případech se Ti otevře okýnko, kam stačí akorát napsat libovolnej název a jako příkaz dáš /cesta/k-souboru/firefox.sh (~/firefox.sh) a hotovo. Ještě je tady možnost dát to přímo do hlavní nabídky (Start u Woknouzu), ale to když tak až potom.

Dávej bacha ne velikost písmen, jestliže u Woknouzu je SoUbOr.Sh to samý jako soubor.sh, tady to neplatí.

Chimpy*Nuts:
Super,funguje to,len otazocka.To je jedno ci kliknem teraz na ikonku Ice alebo to musim spustat tu moju ikonku com som vytvoril?Neda sa ta ikonka zmenit?Na tu od Ice?

Roman Horník:
Musíš to spouštět přes ten svůj spouštěč, jinak to fungovat nebude, ikonku můžeš změnit za jakoukoli, klikni pravým myšítkem na spouštěč, zvol Vlastnosti, vlevo bys měl mít současnou ikonku. Stačí na ní kliknout a vybrat si. Ikonka Iceweaselu je v /usr/share/icons/hicolor/48x48/apps/iceweasel.png, chceš-li vektorovou, najdeš ji v /usr/share/icons/hicolor/scalable/apps/iceweasel.svg

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi