Vaše okolí vs. Linux

Založil jimi, 08. 01. 2009, 17:08:46

Předchozí téma - Další téma

Ondráš

Rodiče si pořídili internet a já jako pravověrný linuxák jsem jim tak hodil nejdříve Mandrivu a teď OpenSuse (oboje s KDE). Mají to tam cca 2 roky. Přibližně před půl rokem jsem dostal podivný dotaz:

My tam nemáme Windows? :)

Používají to na internet, email, skenování, kancelářské programy, tisk... Řekl bych běžná kancelářská práce. Věk 57 a 58 let. Pokud vím, tak vše co chtěli jim tam funguje. Na nic si nestěžují. Přechod bez problémů.

Jakub Lucký

Citace od: Spox kdy 12. 01. 2009, 20:44:23
...ještě jedná drobná poznámka, jak se svět mění. Kamarád, co spravoval asi 100 win uživatelů prohlásil, že nejlepší service pack na Windows Vista je Ubuntu... :D

Mě moc nepřekvapuje... Čím víc člověk Windows rozumí, tím víc chce Linux. Já jsem na Linux přešel v okamžiku, kdy jsem si Windows docela dával... A dneska už si z toho jen pamatuju, že nejrychlejší způsob jak se dostat k nastavení sítě je Win+R ncpa.cpl
Developers, developers, developers, developers, developers!

MartenP

To je správný postřeh. Co oči nevidí, to mozek netrápí. Jakmile se člověk začne hrabat v registrech a ostatních temných zákoutích Windows a zjistí, že i přes veškerou snahu o údržbu a čištění nalézá zbytky aplikací, které měl před půl rokem asi dvě hodiny nainstalované, říká si, jestli není zbytečná ta starost o to, aby měl čistý, rychlý a stabilní systém.

Jakub Lucký

Citace od: MartenP kdy 15. 01. 2009, 09:59:40
To je správný postřeh. Co oči nevidí, to mozek netrápí. Jakmile se člověk začne hrabat v registrech a ostatních temných zákoutích Windows a zjistí, že i přes veškerou snahu o údržbu a čištění nalézá zbytky aplikací, které měl před půl rokem asi dvě hodiny nainstalované, říká si, jestli není zbytečná ta starost o to, aby měl čistý, rychlý a stabilní systém.

Já čištění po aplikacích dělám v Linuxu takto ;) :

dpkg -l | awk '$1=="rc" {print $2}' | xargs dpkg --purge


Na windows pomocí apt-get remove windows && apt-get install debian   ;)
Developers, developers, developers, developers, developers!

milosman1

Mne ani nic ine neostavalo,iba si dat linux,hlavnym dovodm boli trojany,ktore mi zmazli vsetky potrebne data,takze asi tak. ;D
Debian Lenny spolahlivy system,ale nie na moj pocitac skoda.:(

Jan Skořepa

Na linux (Ubuntu) jsem zlákal asi 5 lidí - mají ho s Windows jako dualboot nebo přes wubi. U některých nevím, jestli ho používají, u asi 2-3 vím, že ano. Jeden z nich má linux proto, kdyby mu Windows oznámily, že je má nelegálně (z toho důvodu jsem mu při přeinstalaci PC tam ten linux hodil). :)
DELL OptiPlex 5050 SFF - CPU Intel Core i5-6500 (6M Cache, 3,60 GHz) - RAM 16 GB DDR4 - GPU Intel HD Graphics 530 - OS Debian Stable 64bit

Roman Horník

Já těch lidí zlákal poněkud víc, jen dva se vrátili k Woknouzu, doktorka (kvůli medicínskýmu programu, kterej přes WINE šel blbě) a jeden gejma (byl nervózní, když mu tam pár her nešlo; paradoxem je, že co si tam dal W7, tak her mu tam nejde víc). Většinou jsem instaloval Ubunťáka (zpravidla LTS verze), ale dvakrát jsem udal i Debíka (Lenny) :)
Využil jsem toho, že buď měli svý Wokna silně zavirovaný a systém slušně zničenej, nebo tam měli černotu, seznámil jsem je s tím, že jestli na to někdo přijde, Redmond je slušně ožebračí a zostudí, nezapomněl jsem se zmínit, že vím o mnohem lepším systému...
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz