boot systemu...

Založil petr22, 29. 08. 2013, 13:26:14

Předchozí téma - Další téma

petr22

Zdravím,

měl bych takovou otázečku...:-)
Potřeboval bych poradit, jestli je možné při startu nějaký způsobem vypnout výpis při bootu systému.

Chtěl bych docílit toho, že při startu systému se zobrazí na obrazovce pouze vlastní obrázek. Nejvíc by se mi líbilo napsat nějaký skript, že při startu naběhne zmiňovaný obrázek a výpis budu moci aktivovat například klávesou F12... nebo kombinací kláves.
Mělo by to vypadat jako u zařízení s Androidem, prostě pouze obrázek And... a hned jak načte na pozadí, tak zapne systém. :-)

Petr 

Brano Dohoda

Skúsim len nasmerovať. Grub tabuľka tá sa dá skryť ak sa pamätám, a obrázok štartovací s tím bi ti mal pomôcť Plymouth ak sa nemýlim. Radšej si ale počkaj na skúsenejšiu radu lebo ja si nie som mojím tvrdením istý na 100%
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

petr22

jj, počkám. Děkuji za odpověď... :-)

Jan Skořepa

přesně tak - řešením je nainstalovat aplikaci plymouth :)
DELL OptiPlex 5050 SFF - CPU Intel Core i5-6500 (6M Cache, 3,60 GHz) - RAM 16 GB DDR4 - GPU Intel HD Graphics 530 - OS Debian Stable 64bit

petr22

Moc děkuji za odpovědi, přesně to jsem hledal...  :)

Brano Dohoda

Nie je zač som rád že som mohol pomôcť a že pomohlo ;)
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Brano Dohoda

#6
Tak síce ten boot grubu sa dá nastaviť pridaním hodnoty splash, ale je to len jakási spodná čiara ktorá sa ukazuje start systému ALE akonáhle dáš plymouth-themes-all tak ti systém nenaštartuje je to zabugovane konkrétne libpango1.

V experimentáli to vraj je už spravené ale ja mám testing a skúšal som to a síce štart je pekny Logo Debianu na pozadi pekne sfarbenie téma JOY a pod znakom Debian su guličky a pekne loguje ale nenaloguje do systému takže ja mám splash bez Plymouth themy.

Tak len také menšie upozornenie pre tých čo majú Jessie...
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz