VirtualBox na mém serveru

Založil Hrady, 10. 01. 2009, 23:00:36

Předchozí téma - Další téma

Hrady

Zdravím, mám problém, mám server s Debianem Lennym a chtěl jsem na něm rozject VirtualBox 2.1 s vzdálenou plochou, tudíž jsem si do sources.list přidal "deb http://download.virtualbox.org/virtualbox/debian lenny non-free" a momocí aptitude nainstaloval balík virtualbox-2.1 vše proběhlo (zdá se) bez chyby, ale problém nastává při používání jako první jsem zadal "VBoxManage createvm -name WinXP" vše se zdá probělo dobře (i ve složce /root se vytořila složka .VirtualBox a vní konfigurační soubory), ale poté když jsem zadal "VBoxManage list vms" tak tam žádná virtuální mašina nebyla, zkrátka prázdný seznam, a když zadám "VBoxManage createvm -name WinXP" znovu, vyskočí na mě hláška:
[!] FAILED calling virtualBox->CreateMachine(name, osTypeId, baseFolder, Guid(id), machine.asOutParam()) at line 892!
[!] Primary RC  = VBOX_E_FILE_ERROR (0x80BB0004) - File not accessible or erroneous file contents
[!] Full error info present: true , basic error info present: true
[!] Result Code = VBOX_E_FILE_ERROR (0x80BB0004) - File not accessible or erroneous file contents
[!] Text        = Machine settings file '/root/.VirtualBox/Machines/WinXP/WinXP.xml' already exists
[!] Component   = Machine, Interface: IMachine, {ea6fb7ea-1993-4642-b113-f29eb39e0df0}
[!] Callee      = IVirtualBox, {339abca2-f47a-4302-87f5-7bc324e6bbde}

a nic se nezmění.
Nevíte někdo jak bych mohl problém vyřešit?
Předem děkuji!

Petr Krčmář

Trochu mě děsí to používání takové aplikace pod rootem. To mimochodem není nutné, já používám VirtualBox zásadně pod běžným uživatelem a kvůli bezpečnosti to doporučuji.

Ale k problému: tohle se obvykle objevuje při problémů s konfiguračním souborem .VirtualBox/VirtualBox.xml. Podívej se dovnitř, jestli tam není nějaká chyba v XML jako takovém, VirtualBox zřejmě používá nějaký přísný parser a pokud je tam bota, rozbije ho to. Už jsem se setkal i s tím, že stačilo nevyplněné jméno virtuální síťovky a záznam

<HostInterface name=""/>

to rozbil.

Hrady

Moc díky za reakci, ale teď dělám pokusy s VMware Server, tak už jsem VirtualBox odinstaloval, ale až se k němu zas dostanu, určitě se mi bude tato rada hodit. Ještě jednou Díky.

Petr Slunský

Už nějakou dobu používám (zásadně pod běžným uživatelem) Virtual Box a jeho grafické rozhraní xVM. Nikdy jsem neměl ani ten nejmenší problém a každý testovaný systém fungoval bezvadně. A už se jednalo o Microsoftí OS nebo linux.

Doporučuji.
Debian

Hrady

Mno, po nezdaru s VirtualBox jsem na serveru rozběhal VMware Server 1.0.8 (k verzi 2 jsem nenašel VMware Server Console) a zatím se zdá že to běhá dobře (mám tam WinXP), a ta Console je hodně povedený nástroj pro vzdálený přístup. Za tu cenu (zadarmo) je to super nástroj :) . Až příjdu na nějaký problém s VMware možná se k VirtualBoxu vrátím.