Firefox bez povolení stahuje soubory

Založil Bohouš, 09. 10. 2010, 15:46:54

Předchozí téma - Další téma

Bohouš

Zdravim, na debianu squeeze i na ubuntu 9.10 a pravdepodobne i na dalsich verzi ubuntu jsem objevil "featurku", ktera se mi hlavne na notebooku s gigovou pameti vubec nezamlouva.

Pokud kliknu na webu na odkaz, ktery miri na nejaky soubor (treba .zip, .tar.gz atd) a prohlizec mi ho nabidne ke stazeni, tak aniz bych stahovani potvrdil nebo zrusil, soubor se !!sam!! zacne ukladat do /tmp. Pokud stahovani zrusim, soubor se smaze. Pokud ho potvrdim a zadam, kam se soubor ma ulozit, soubor se tam z /tmp premisti.
Toto podivne chovani je odpozorovano na linksu, iceweaselu a firefoxu 3.6.10

Nejdivnejsi na tom je, ze firefox/iceweasel/links pri stahovani souboru jeho obsah uklada jeste do RAM, takze pokud timto zpusobem stahujete dejme tomu gigovy archiv dat a mate jen giga pameti, tak system zacne po chvili silene swapovat a velmi se zpomali.
Prohlizec epiphany to resi malinko setrneji, do RAM ulozi neco malo a nejake cache a do /tmp vubec nic, ale pravdepodobne stahuje take

Firefox/iceweasel ma implicitne nastaveno 50MB na disku pro vyrovnavaci pamet, ale do /tmp si klidne stahne giga.
Da se tahle "featura" u firefoxu nejak vypnout? Chova se firefox 3.6 na windows podobne?
OS: Debian Wheezy

arrange

Chromium dělá totéž, ale ukládá soubor do domovského adresáře.  :)
Jinak pokud ti to nadměrně swapuje, nebude to chyba FF, ale nastavení systému...

Bohouš

System mi neswapuje nadmerne, pouze, kdyz se zaplni pamet a to nastane, pokud FF stahuje velky soubor. Asi budu muset na stahovani pouzivat epiphany.

Nevite, jestli si prohlizece takto cachuji stahovane soubory i na win?

OS: Debian Wheezy