Pripojenie Debianu na net cez mobil Nokia 5130 (O2-SK)

Založil yerry, 17. 11. 2009, 19:16:28

Předchozí téma - Další téma

yerry

Potreboval som docasne vyriesit pripojenie na net cez mobil, konkretne Nokiu 5130, dodavanu s datovym kablom. Na nete som nasiel zopar navodov na spojazdnenie pripojenia na net cez tento model v linuxe, ale vacsinou sa jednalo o bluetooth rozhranie, po ciastocnej uprave niektorych postupov mi to funguje.

Mobil:

Nastavenia > Pripojitelnost > Datovy kabel USB > zvolit PC Suite mod.

Debian:

Nainstalovat balik wvdial:

sudo apt-get install wvdial

a ide sa na vec:

debian@yerry:~$ lsusb
Bus 003 Device 008: ID 0123:0456 Nokia Mobile Phones
debian@yerry:~$

# kuk na id vo vypise, ako ho treba upravit:

--> vendor id = 0x123
--> device id = 0x456


sudo /sbin/modprobe usbserial vendor=0x123 product=0x456
wvdialconf create
sudo gedit /etc/wvdial.conf


# Pre providera O2-SK su funkcne tieto data, pre ineho sa bude mierne odlisovat at retazec pre init3

[Dialer Defaults]
Modem = /dev/ttyACM0
0Baud = 460800
Init1 = ATZ
Init2 = ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
init3 = at+cgdcont=1,"IP","o2internet","",0,0
FlowControl = crtscts

Modem Type = Analog Modem
Phone = *99#
Username = find it for your APN
Password = find it for your APN
Stupid Mode = 1


nasleduje prikaz sudo wvdial

debian@yerry:~$ sudo wvdial

--> WvDial: Internet dialer version
--> Modem initialized.
--> Sending: ATDT*99#
--> Waiting for carrier.
ATDT*99#
CONNECT
--> local IP address .......... atd


Takze to by bolo... Ceresnickou na torte by bolo uz len spojazdnenie nejakeho klienta na pracu so SMS a subormi v telefone. Skusal som gMobileMedia, ten mi hlasi, ze tento telefon nepodporuje, Wammu sa zasekne pri detekcii telefonu a Gnokii spolahlivo zamrzne hned po pokuse o konfiguraciu...
O Linuxe korektne aj nekorektne, ale hlavne bez obalu... --> http://inylinux.blogspot.com/

Erich Stark

Mas ten net od O2 za 6eur mesacne? Jak to fici rychlo cez pc? Da sa brousovat na nete? A inak slo by to aj cez inu nokiu lebo rozmyslam nad kupou 5530 XM
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

yerry

jj, zobral som to ako vychodisko z nudze na prechodny cas kvoli stahovaniu. Je to tak akurat na browsovanie, postu a pod.. Tahat vacsie data sa s tym moc neda, cca po 30. minutach pripojenie spadne, ale len pri downloadoch. Garantuju 250 Kbit, mne sa to pohybuje v rozmedzi 25 - 30kB/s, ale za tu cenu... Inac ten postup by mal fungovat aj na ostatne Nokie.
O Linuxe korektne aj nekorektne, ale hlavne bez obalu... --> http://inylinux.blogspot.com/

yerry

V suvislosti s vyssie napisanym sa vyskytol u mna mensi problem, po killnuti alebo odpojeni wvdial je virtualny seriovy port /dev/ttyACM0 stale aktivny, nefunguje opatovne pripojenie, az po restarte. Vedel by s tym niekto poradit?

Inak co sa tyka softveru, Gnome Phone Manager dokaze s mobilom komunikovat, je to len na prijem a odosielanie SMSiek, ale tak aspon nieco...
O Linuxe korektne aj nekorektne, ale hlavne bez obalu... --> http://inylinux.blogspot.com/

lukves

funguje tento navod aj na Nokiu 6120classic? ake su zmeny ak to chcem cez bluetoth? teda mam aj kabel ale bluetoth mi pride viacej IN... tiez mam O2-SK...
Uživateľ operačného systému GNU LINUX, najčastejšie Suse a Debian.