Diakritika v RAR

Založil zeminem, 01. 05. 2011, 14:48:17

Předchozí téma - Další téma

zeminem

Zdarec, potřebuju poradit jak mám opravit RAR balíček ve kterém jsou názvy s diakritikou a systém to nerozbalí. Existuje něco jako "detox", který však umí sáhnout i do balíku??
Učím se, tak mám spoustu dotazů .. Trpělivost přináší růže_
http://zeminem.g6.cz/

mosqa


Hobild

cim to rozbalujes?
"otevrit" to umi i mc (je-li v systemu unrar)
a prikaz
unrar e soubor.rar
by mel probehnout bez problemu s kodovanim, respektive rozbaluje mi vsechno, zatim jsem nemel problem. Nekdy je ovsem nutne opravit nazvy souboru, ale k rozbaleni dojde.
H.

zeminem

#3
Yes Mosqa to je ta správná odpověď děkuji. Sice je to smutné, ale musel jsem použít WinRar což mě nenapadlo... To co píše Hobild je sice pravda, ale tady to nefunguje. Zase takový kretén abych neuměl rozbalit RAR nejsem... Zde je problém, že jsou soubory uloženy pod Win kódováním a s tím si Linux nerozumí viz odkaz od Mosqa konkrétně: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,46556.msg340068.html#msg340068

Děkuji :-)

EDIT:
Jak to vypadá, když to nejde??


...
Extracting  Elektrika/09. Tranzistory bipol�rn� .doc                  Failed   
Extracting  Elektrika/10. Sou��stky ��zen� teplotou, magnetick�m a elektrick�m pole.doc Failed   
Extracting  Elektrika/11-line�rn� komplexn� jednobrany.doc            Failed   
Extracting  Elektrika/12-Line�rn� komplexn� dvojbranny.doc            Failed   
Extracting  Elektrika/13 - P�echodov� jevy.doc                        Failed   
Extracting  Elektrika/13.P�echodov� jevy.doc                          Failed   
Extracting  Elektrika/14-Zdroje.doc                                   Failed   
Extracting  Elektrika/16 Z�kladn� uspo��d�n� a princip �innosti mikropo��ta�e.doc Failed   
Extracting  Elektrika/16.Z�kladn� uspo��d�n� a princip �innosti mikropo��ta�e.doc Failed   
Extracting  Elektrika/17 - Adresov�n�.doc                             Failed   
Extracting  Elektrika/18 - Sb�rnice a z�kladn� p�enosy  po sb�rnici.doc Failed   
Extracting  Elektrika/18-Sb�rnice a z�kladn� p�enosy  po sb�rnici.doc Failed   
Extracting  Elektrika/19-jedno�ipov� mikropo��ta� INTEL 8051.doc      Failed   
Extracting  Elektrika/19.Jedno�ipov� mikropo��ta� INTEL 8051.doc      Failed   
Extracting  Elektrika/20-elektrick� m���c� p��stroje.doc              Failed   
Extracting  Elektrika/22-Elektronick� voltmetry.doc                   Failed   
Extracting  Elektrika/22.Elektronick� voltmetry.doc                   Failed   
Extracting  Elektrika/23-Osciloskop.doc                               Failed   
Extracting  Elektrika/23.Osciloskop.doc                               Failed   
Extracting  Elektrika/24 M���c� gener�tory.doc                        Failed   
Extracting  Elektrika/25.Matot No25.doc                               Failed   
Extracting  Elektrika/25Matot No25.doc                                Failed   
Extracting  Elektrika/ELN-Gener�tory kmit�.doc                        Failed   
Extracting  Elektrika/Zesilova�e.doc                                  Failed   
37 Failed
Učím se, tak mám spoustu dotazů .. Trpělivost přináší růže_
http://zeminem.g6.cz/

Hobild

#4
Tak jsem nebyl liny a na uloz.to jsem si nasel soubor elektrika.rar, snad to bude ten tvuj.
Otevrel jsem si v konzoli mc, najel na elektrika.rar, enter, zobrazil se mi obsah (tedy adresar Elektrika a nasledne jeho obsah), pak jsem si soubory oznacil (alt+) a zkopiroval do druheho okna. Vsechny soubory se zkopirovaly (tedy rozbalily) bez problemu, bez ohledu na kodovani.
Takze jak je to u tebe s tim rozbalovanim rar souboru?
Zkus si to  :P

Musim uznat, ze samotny urnrar si s tim neporadil, popravde ho moc nepouzivam, temer stale mam nekde pusteny mc...
H.

zeminem

Nevím jestli jsem to udělal dobře, MC neznám, ale otevřel jsem a pomocí Alt+ jsem je označil a následně dal zkopírovat. Soubory se skutečně zkopírují, ale doplní se za ně neplatné kódování a obsah je k ničemu. Totiž vytvořil jsem 37 souborů a v každém je seznam tich souborů, liší se jen tím, že je vždy u jiné řádky napsáno FAILED... Ale jak jsem říkal už jsem se na platný obsah dokumentů dostal pomocí WinRaru...
Učím se, tak mám spoustu dotazů .. Trpělivost přináší růže_
http://zeminem.g6.cz/

Hobild

Nejspis neco delas spatne.
Ja ziskal normalni soubory, pokud je otevru v OpenOffice (oowriter), maji normalni obsah, vcetne schemat a obrazku.

Kdyz najedes v midnight commanderu (mc) kurzorem na *.rar, stisknes entr, vlezes do nej, zobrazi se obsah. Prejdes do podadresare Elektrika, tam jsou soubory. Oznacim vsechny pomoci Alt+, entr. Pomoci F5 vyvolam dialog kopirovat, odskrtnu zatrzitko u Zachovat atributy a potvrdim entrem.

Mam unrar verze 3.9.3 - ten je volan z mc, mc je pak ve verzi 3:4.7.0.9-1. (squeeze stable 32bit, Xfce4, lokalize cz)
H.

zeminem

Udělal jsem to přesně podle návodu krok po kroku a nejde to. To je jedno, už to mám rozbalené a to je hlavní... MC v4.7.0.9; unrar -V -> 0.0.1 (?) (squeeze 32b, Gnome, cz) Spíš mě trošku mrzí, že to nejde od základu a musím shánět co a jak... A teď hurá do Elektroniky... :D
Učím se, tak mám spoustu dotazů .. Trpělivost přináší růže_
http://zeminem.g6.cz/

Hobild

verze unrar:
unrar --help|grep UNRAR
Mozna za to muze i prostredi (Xfce vers. Gnome), nevim.
At se dari pri uceni  ;)
H.