Nasazení exim4 forwarding

Založil Petr S., 13. 05. 2014, 10:22:33

Předchozí téma - Další téma

Petr S.

Zdravím,

měl bych problémek s exim4. Nainstaloval jsem ho na server, nastavil na předávání pošty na nadřazený smtp server (forwarding). A nastavil relay na místní síť. Po připojení telnetem na exim server i přímo ze server při připojení na localhost vše funguje jak má. Zadám odesílatele a příjemce, data, a odešlu.

Problém nastane, pokud chci posílat maily z adresy dohled@ds.cz na cokoliv@ds.cz. V tomto případě na mail odesílatele přijde chybová zpráva:

dohled@ds.cz
   SMTP error from remote mail server after RCPT TO:<dohled@ds.cz>:
   host mx1.savana.cz [81.0.240.252]: 550 5.7.1 <dohled@ds.cz> Access to <dohled@ds.cz> not allowed

Server by měl sloužit pouze pro odesílání pošty, ne pro příjem. K tomu mám nastavené MX záznamy na doméně jinam. Myslím si, že tento problém se děje proto, že při odesílání pošty si server porovná svoji doménu, do které patří s tou, kam se posílají maily, a snaží se mail poslat sám sobě. To ale nejde, protože na to není nakonfigurován.

Při nastavování serveru kdysi jsem routeru dal e-mailovou adresu dohled@ds.cz , myslím si, že změna této adresy na nějakou jinou (s jinou doménou) by situaci vyřešila. Ale změna v /etc/email-addresses nemá žádný vliv. Nadřazený mailový server, kam se forwarduje, je bez autentizace. I přes to jsem se pokoušel změnit v souboru /etc/exim4/passwd.client přihlašovací adresu za nějakou jinou (nevím, jestli se tento soubor nepoužívá vždy, i když je forwardovací server bez autentizace, ale opět bez úspěchu). Změna dc_readhost na něco jiného než stávající domény jsem zkoušel, ale bez výsledku.

Obsah souboru update-exim4.conf.conf:

dc_eximconfig_configtype='internet'
dc_other_hostnames='localhost.localdomain; localhost; dohled; smtp.ds.cz'
dc_local_interfaces='127.0.0.1 ; ::1 ; 10.12.10.184'
dc_readhost='ds.cz'               
dc_relay_domains=''
dc_minimaldns='false'
dc_relay_nets='10.12.10.0/24'
dc_smarthost='smtp.ktct.cz'
CFILEMODE='644'
dc_use_split_config='false'
dc_hide_mailname='true'
dc_mailname_in_oh='true'
dc_localdelivery='mail_spool'


cat /etc/exim4/passwd.client
# password file used when the local exim is authenticating to a remote
# host as a client.
#
# see exim4_passwd_client(5) for more documentation
#
# Example:
### target.mail.server.example:login:password

*:dohled@ds-neexistujicidomena.cz:nejakysmyslenyheslo

Máte někdo nějaký nápad, co s tím? Díky moc.