iVysílání ČT [vyřešeno]

Založil Ota Trkola, 21. 01. 2011, 18:25:57

Předchozí téma - Další téma

Ota Trkola

Zdarec, tak jsem zjistil, že mi přestalo fungovat iVysílání ČT. Přešli na flash a i přesto, že mi všude flash funguje, tak na ČT nikoliv. Ani po delším bádání se mi to nepovedlo rozjet. Má někdo zkušenosti s jejich novým formátem, případně někdo nějaký tip, jak to rozjet?

Yontalcar

Kde ten Flash vidíš? Já tam vidím furt WMV/Real Media.
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Ota Trkola

Aha, tak tedy H.264? To už vůbec nevím co je. Nicméně četl jsem např. tento článek.

Yontalcar

Já vidím vše při starém.
Co ti konkrétně nejde přehrát?
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Ota Trkola

Nejde přehrát nic na ČT a to nejen na mém PC. Hlásí to missing plugin.


Yontalcar

Já to přehrávám tak, že kliknu na to tlačítko "Do okna" a otevřu to ve VLC
(kdesi mám aj skript na stáhnutí pomocí mimms)
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

koljin

#6
Ahoj,

Mám to stejně, nemám nainstalovaný mplayer ani vlc pluginy (v sidovi nebo v testingu se už nějak neinstalovaly automaticky nebo co - nevim detaily a je mi to asi jedno, protože je nechci). iVysílání si pouštim trochu nepraktickym způsobem - na tý stránce s "missing plugin" si zobrazim zdrojovej kód a prolistuju se až k přímýmu odkazu na to video, kterej zkopíruju a pustim ve vlc. Protože se na iVysílání koukám jednou za čas, nevadí mi to... ale na každodenní používání je to trochu nepohodlný. Zkus si někde najít, jak doinstalovat nebo dostat do chromu ty pluginy (buď vlc nebo mplayer), pokud to chceš "pohodlně".

edit: to Yontalcar - jo o tomhle tlačítku "Do okna" sem nevěděl :D Fajn tip :)

Ota Trkola

Ano, toto otevírání v přehrávači funguje. Proč ale přestalo fungovat přehrávání přímo v přehrávači, to by mě zajímalo.

koljin

A používáš chrome nebo firefox? Mně to dřív v prohlížeči šlo jenom ve firefoxu (iceweaselu), přes plug-in, kterej se teď už nemenuje mplayerplug-in, ale gecko-mediaplayer údajně.

Ota Trkola

Primárně používám Chromium, nainstalovaný mám i Iceweasel. V obou prohlížečích je to ale stejné. Dříve to šlo, nyní ne. Jako OS mám Sida, ale nejde to ani na Squeeze, zkoušel jsem to.

krejca85

Ahoj, ja pouzivam plugin mplayerconnectivity pro iceweasel (firefox), misto missing plugin se zobrazi tlacitko a po kliknuti se video zacne prehravat externe ve vlc (pripadne lze nastavit i jiny prehravac), funguje mi to bez problemu na squeeze

pulpe

Mám 64bit sida a chromium, a funguje to skvěle i ten jejich nový flashový přehrávač.

Ota Trkola

Jo tak dneska už mi to také funguje. Teď už tam je flash.