Propojení PC s TV - 2 monitory

Založil Ota Trkola, 28. 05. 2010, 13:40:04

Předchozí téma - Další téma

Ota Trkola

Ahoj, chtěl bych propojit LCD TV s mým PC. Nikdy jsem to nezkoušel, tak se ptám, zda to vůbec na Debianu korektně funguje mít dva monitory, abych zbytečně nekupoval kabel. Jak funguje přepínání monitorů a jak se musí nakonfigurovat xorg.conf?

Grafika v PC je ATI HD2600XT, televize je Sharp LC-32SH7E. Propojení pravděpodobně pomocí VGA. Systém je Debian SID 32bit Gnome.

Předem díky za případné poznatky a zkušenosti.

pakanek

Pomocí xrandr si vypíšeš připojené obrazovky a potom je zapneš třeba takto:
xrandr --output VGA --left-of LVDS
Pro připojení externího LCD jsem nemusel nic nastavovat. Akorát rozlišení občas dělá problém. Základní nastavení xorg.conf si můžeš (s připojenými monitory) nechat vygenerovat pomocí X -configure a doplnit jednotlivá rozlišení.
Pomník: vzpomněl, připomněl, zapomněl.

Ota Trkola

Díky za odpověď. Koupím kabel a vyzkouším, pak napíšu jak jsem dopadl.

Ota Trkola

Takže mi byl doporučen kabel DVI/HDMI, ale začínám navíc tušit, že bude asi problém se svobodným ovladačem radeon, kterého bych se nerad zbavil a přecházel na fglrx. Nemá někdo zkušenost dvou monitorů provozovaných na svobodném radeon ovladači?

Drát

Myslim že já mám něco na ten způsob ;)  Fglrx rozhodně nemám ;D
Stačilo přidat něco do xorg.conf (problém je teď snad jen s RecordMyDesktop) aby šly monitory "položit" vedle sebe (bez úpravy šlo 1280x1280, po úpravě snad libovolně) a pak použít xrandr :)

2 pakanek ->  mám monitor Acer (za 400Kč, kdo by to nekoupil) a ten musim ještě předtím oživit (začne klonovat obraz) příkazem:xrandr --output VGA-0 --auto
Jinak monitor ani neblikne