Debian Sid

Založil sian, 15. 10. 2020, 12:18:05

Předchozí téma - Další téma

sian

Zdravím ve spolek. Chci se zeptat na zkušenosti místních s touto verzí Debianu. Vždy jsem měl rolling distra kolem Archu, ale rád bych zakotvil na Debianu. Má ho léta můj kamarád a je moc spokojený. Avšak neláká mě zastaralost balíčků stable verze ani skákání z verze na verzi. Rád bych tedy provozoval Sida, ale trochu se bojím co a jak. Může mi prosím někdo napsat jak je to se stabilitou? Dá se normálně používat? Co jsem tak četl po internetu tak by to mělo být v pohodě. Předem moc díky.
Debian Sid Gnome

Petr Krčmář

Používat se to samozřejmě normálně dá, ale je potřeba počítat s tím, že se ti budou pod rukama neustále měnit verze. Z toho vyplývají občasné problémy s nutností změnit konfiguraci a podobně.

Já jsem jel na desktopu dlouho na testingu a přestalo mě bavit pořád aktualizovat, tak jsem před lety přešel na stable a zůstal u něj. Na serveru jsem nikdy nic jiného než stable nepoužíval, tam to už vůbec není dobrý nápad.

Musíš si vybrat, jestli chceš neměnné prostředí, ve kterém se ti nepohnou verze nebo naopak proměnlivé prostředí se stále se obměňujícími balíčky. Nelze mít obojí najednou.

sian

Tak do teď jsem používal převážně rolling distra takže změny pod rukama jsem už zažil  :) Mám počítač převážně na hry tak jsem rád, když mám co nejaktuálnější všechno  :) Jen mi šlo o to jak moc je to problémové třeba v porovnáním s Archem. Ale co tak i všude okolo koukám tak asi vážně v pohodě.
Debian Sid Gnome

Ota Trkola

Sid (unstable) je naprosto v pohodě, používám na denní bázi jako hlavní desktop s prostředím Gnome. Jako nejméně stabilní a vhodný vidím testing, kde dost často chybí nějaké balíčky, protože stará verze je vyřazena a nová ještě z unstable neprobublala. Takže pokud chceš stabilní a aktuální desktop, tak bych se Sida nebál.

sian

Na testingu jsem nějaký čas byl a právě přemýšlel jestli Sid jo nebo ne?  :) Tak teď už jsem v klidu úplně  :)
Debian Sid Gnome

Roman Horník

Byly časy, kdy Unstable byl aspoň trochu nestabilní. Teď, i když to řízneš Experimentalem, stejně to bude strašná nuda.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Jo je fakt, že Sid býval jinej level, teď je fakt stabilní a přechody mezi Gnome verzema jsou až trapně hladký... :D