Pá dotazů k Debian Squeeze

Založil MartenP, 03. 08. 2009, 14:21:35

Předchozí téma - Další téma

MartenP

Zdravím všechny!
Po nějaké době jsem se opět vrátil k Debianu, neboť mi scházela jeho stabilita, odladěnost a profesionální přístup k uživateli. Mám k němu ale několik dotazů.

1) Jak nejlépe poladit grafickou kartu X3100? Obraz a celá reakce systému se mi zdá taková zpomalená (hlavně, co se týče nastavení xorg.conf - klidně mi sem prosím vložte Vaši sekci grafické karty).

2) Asi související s (1). V Ubuntu mi s novým Xorgem běhalo vše v pohodě, ale starý má své mouchy. Chystá se v nejbližší době nával nového Xorgu (a Intel ovaldače) do testing repositářů? Zdejší verze je velice stará.

3) Teoretický dotaz. Dříve jsem provozoval Sida, ale neusměrněnost aktualizací mi moc nevyhovovala. Lze říci, že větev testing je rolling-updates? Vysvětlím moji představu - v sources.list mám všude "testing" (tedy ne Squeeze). Až přijde čas a Squeeze bude prohlášen za stable, bude celý Squeeze identicky zkopírován do nového testing a bude se pokračovat s mírnými a spolehlivými aktualizacemi a systém tak bude neustále aktualizován (rolling updates)? Nebo se v testingu objeví již hromada aktualizací a přechod na nový testing je tak pracnější, než si představuji?

4) Jediný vážnější problém mám s CUPS. Když zadám do prohlížeče localhost:631, stránka mi nepochopitelně nenaběhne. Nevím si rady.

Díky všem za případnou odpověď, budu rád za každé osvětlení problému.

Hynek (Pichi) Vychodil

Citace od: Márten kdy 03. 08. 2009, 14:21:35
...

3) Teoretický dotaz. Dříve jsem provozoval Sida, ale neusměrněnost aktualizací mi moc nevyhovovala. Lze říci, že větev testing je rolling-updates? Vysvětlím moji představu - v sources.list mám všude "testing" (tedy ne Squeeze). Až přijde čas a Squeeze bude prohlášen za stable, bude celý Squeeze identicky zkopírován do nového testing a bude se pokračovat s mírnými a spolehlivými aktualizacemi a systém tak bude neustále aktualizován (rolling updates)? Nebo se v testingu objeví již hromada aktualizací a přechod na nový testing je tak pracnější, než si představuji?

...
Já osobně to mám tak, že jedu stále na testing. Prostě před tím než přišel Lenny bylo málo updatů a systém začínal být takový odladěnější a taky začínal trošku zastarávat, ale s vydáním se zvedly stavidla s novými balíčky z unstable a chvilku to byl trochu adrenalin. Hlavně přechod na KDE 4.2 dodnes trochu lituju. Ale prakticky vlastně nemusíš nikde nic nastavovat, testing je pořád testing.
Proč se trápit, když máme Debian

MartenP

#2
Moc díky za odpověď. Bod (4) byl vyřešen. Ještě by mě zajímaly ty první dva body. a přidám k nim ještě jeden.

(5) Dle tohoto článku
http://www.root.cz/clanky/debian-lenny-finisuje-a-vyjde-mozna-14-unora/
vyšel Debian Lenny 14.2.2009. Navíc před nedávnem ohlásil projekt Debian pravidelné dvouleté zmrazování. Jak je tedy možné, že se Squeeze chystají zmrazit už letos o Vánocích? To zmraženého Lennyho ladili rok?

Erich Stark

Citace od: Márten kdy 04. 08. 2009, 22:36:24
Moc díky za odpověď. Bod (4) byl vyřešen. Ještě by mě zajímaly ty první dva body. a přidám k nim ještě jeden.

(5) Dle tohoto článku
http://www.root.cz/clanky/debian-lenny-finisuje-a-vyjde-mozna-14-unora/
vyšel Debian Lenny 14.2.2009. Navíc před nedávnem ohlásil projekt Debian pravidelné dvouleté zmrazování. Jak je tedy možné, že se Squeeze chystají zmrazit už letos o Vánocích? To zmraženého Lennyho ladili rok?

Cital som o tom tiez, ale proste teraz chcu zacat :) a pri tejto verzii bude dovoleny upgrade z 5.0 na 7.0 tak sa mi zda
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."