ako nainštalovať grub2 na usb??

Založil majo63, 15. 09. 2010, 11:54:44

Předchozí téma - Další téma

majo63

Pri inštalácii debianu sa mi prepísal MBR na harddisku a vsetko bezalo v pohode len neskor som si vsimol ze na win7 (dualboot) mi nejde spustiť režim dlhodobého spánku. Omylom som prepísal hlavný MBR a cez recovery cd win7 som obnovil pôvodný MBR. Ako najlepšie nainštalovať grub na externé médium, resp. môže sa zapísať aj na hdd ale aby mi fungoval režim dlhodobého spánku na windowse. Predpokladám, že bude treba použiť live verziu linuxu, ale čo ďalej?

Trocha chaoticky napísané, ale snáď ste pochopili o čo mi ide, ďakujem za rady.

Petr Slunský

Ahoj,

asi dost dobře nechápu, proč bys chtěl instalovat grub na USB? Debian se velmi dobře snáší s Windows na jednom stroji.
IMO bych naistaloval zavaděč na disk s systémy startoval z něj.
Debian

majo63

v podstate by mohol byt zavadzac aj na disku, ale mam notebook s predinstalovanym win7 a ked som nainstaloval debian, tak mi prestal fungovat rezim dlhodobeho spanku vo win. Ak je sposob ako nainstalovat zavadzac na disk a bude fungovat aj dlhodoby spanok tak nemam nic proti.

Petr Slunský

Bohužel to nejsem schopen nasimulovat, protože Windows 7 na svém notebooku nainstalovaný nemám.
IMHO se dlouhodobý spánek už moc neliší od vypnutí a to bude fungovat 100%.
Debian

Erich Stark

Citace od: majo63 kdy 03. 10. 2010, 12:45:24
v podstate by mohol byt zavadzac aj na disku, ale mam notebook s predinstalovanym win7 a ked som nainstaloval debian, tak mi prestal fungovat rezim dlhodobeho spanku vo win. Ak je sposob ako nainstalovat zavadzac na disk a bude fungovat aj dlhodoby spanok tak nemam nic proti.

Pri instalacii linuxu popri win7 ani mne nejde rezim spanku, ale nejak som to ani neriesil..
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."