Hlavní nabídka

Epson WF 7515

Založil 7R7., 06. 01. 2014, 18:15:18

Předchozí téma - Další téma

7R7.

Ahojte,
mám dotaz či niekto zvás neriešil scaner v sieti. mám dva problémy ktoré neviem vyriešiť a potreboval by som nasmerovať. Scaner v linuxe funguje jedná sa o multifunkčé zariadenie Epson WF7515 ovládače som stiahol zo stránky Epson systém mám Debian Wheezy 64bit

   1.Problém je, scaner mám napojený cez usb na microserver HPN54L (systém tiež Debian Wheezy), nainštaloval som sane, sane-utils problém je, že keď dám na servery $ scanimage -L tak mi vypíše
device `epson2:net:192.168.0.175' is a Epson PID 0869 flatbed scanner
device `epkowa:usb:002:002' is a Epson WF-7510 Series flatbed scanner

a keď na mojom pracovnom počítači $ scanimage -L tak mi vypíše
device `epson2:net:192.168.0.175' is a Epson PID 0869 flatbed scanner

chýba mi tam usb možnosť. V /etc/saned.d/net.conf som pridal IP adresu servera. Scanovať sa dá cez wifi ale v budúcnosti wifi nebudem mať tak to chcem nastaviť aby to šlo aj be wifi.[/li][/list][/li][/list]

   2.Problém je že keď chcem scanovať tak že dám scanovať na stroji do počítača (servera) tak mi to skončí chybovou hláškou na display-i scanera o nekumunikácií s počítačom. Počítam že tu to bude o právach, ale netuším ako a kde sa to dá nastaviť. Scanovať z počítača ide bez problémov

Nejde o nič vážneho bez čoho sa nedá žiť len o pohodlnosť a možnosť nastavenia tak aby som bol na maximálne spokojný.

Ďakujem