Převrácený displej >VYŘEŠENO<

Založil BFU, 19. 05. 2021, 07:17:02

Předchozí téma - Další téma

BFU

Samo od sebe se mi při novém přihlášeni stalo, že mám displej vzhůru nohama.
Ale ne jen tak! I šipka kurzoru myši je obráceně.
Ale!
Když se mi konečně podaří přihlásit, tak se mi šipka kurzoru myši otočí do správné orientace.
Nejhorší je, že když chci např. na něco na hlavním panelu vlevo (který je teď nahoře) kliknout, musím klikat zrcadlově poslepu do místa dole vpravo :D.
Samozřejmě jsem hledal a nic se mi nedaří (Ctrl+Alt+šipky). Vidím jen náhled displeje 1, 2, 3, 4 a všechny obráceně. Ani změna ghrafiky nepomáhá. Na stejném stroji chodí win10 normálně.
Prosím o radu co s tím. Dík
Prosím o polopatické rady - jsem BFU... od r. 1996 jsem čilý a zvídavý uživatel PC, ale nikdy mi to nesežralo takový kus života jako teď Linux, když se snažím do toho proniknout...

radek_dr

Obraz se dá po 90°otáčet v nastavení displeje (Nabídka > Volby > Displej), že by tam? Může to být jinde, podle toho, jaké používáš prostředí. Uvedené platí pro Cinnamon. Pokud to dělá před přihlášením, pak hledat v LightDM nebo co používáš...
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC,  Celeron J3455, 8GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, Apache, Nginx proxy, KVM...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Nikdo není dokonalý !

BFU

Vyřešil jsem.
Obrátil displej v grafice Win10
Resrartoval do debian - bylo stále obráceně
Restartoval do Win10
Vrátil displej do normálu
Restartoval jsem do debian - vše v pořádku
Je to fajn, ale trápí mě proč a jak se to stalo?
Prosím o polopatické rady - jsem BFU... od r. 1996 jsem čilý a zvídavý uživatel PC, ale nikdy mi to nesežralo takový kus života jako teď Linux, když se snažím do toho proniknout...

Roman Horník

Takže máš dualboot? Co tam máš za zavaděč? GRUB, nebo woknouzáckej (jestli už Linux toleruje)?
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

BFU

#4
Citace od: BFU kdy 20. 05. 2021, 06:08:14Vyřešil jsem.
Obrátil displej v grafice Win10
Resrartoval do debian - bylo stále obráceně
Restartoval do Win10
Vrátil displej do normálu
Restartoval jsem do debian - vše v pořádku
Je to fajn, ale trápí mě proč a jak se to stalo?
Po 2 létech jsem měl stejný problém, ale protože se grafika aktualizovala, nešlo to ve win10 převrátit. Musel jsem to udělat v Nastavení>obrazovka>orientace obrazovky>na šířku s překlopením
Prosím o polopatické rady - jsem BFU... od r. 1996 jsem čilý a zvídavý uživatel PC, ale nikdy mi to nesežralo takový kus života jako teď Linux, když se snažím do toho proniknout...